Брегей Роман Іванович

Освіта:

2000 – Університет внутрішніх справ.

Суддівська кар’єра:

20052011 – суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області.

2011 – т.ч. – суддя Кіровоградського окружному адмінстративного суду.

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2011-2016 роки:

  1. Воєвода-Брегей Мирослава Петрівна (дружина) – з 2011 року по теперішній час працює приватним нотаріусом.
  2. Воєвода Світалана Миколаївна (теща) – з 1999 року по теперішній час працює приватним нотаріусом.
  3. Голобородько Ігор Ярославович (двоюрідний брат дружини) – з 2006 по 2013 рік обіймав посаду старшого інспектора та слідчого відділення Красноармійського МРВ ГУ УМВС України в Донецькій області.
  4. Осетрова Яна Олександрівна (дружина двоюрідного брата дружина) – з 2010 року по теперішній час помічник начальника зі зв’язків з громадськістю Покровського МВ ГУ НПУ в Донецькій області.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2016 роки

Декларація родинних зв’язків 2011-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017

Інформацію щодо порушення суддею критеріїв доброчесності у відкритих джерелах не знайдено

Повідомити про суддю

Розгляд резонансніх справ

У 2013 році ВРЮ розглядала рекомендацію ВККС про внесення подання про звільнення судді Брегея Р. І. (за дії, вчинені на посаді судді Компаніївського районного суду Кіровоградської області) за порушення присяги та прийняла рішення відхилити таку рекомендацію. Підставою для вказаної рекомендації ВККС щодо звільнення судді став тривалий розгляд суддею справи про лікарську недбалість стоматологів, внаслідок якої, за версією слідства, загинула 24-річна пацієнтка. Зокрема, за інформацією порталу “Закон і бізнес”, суддя Брегей Р. І. розглядав справу протягом 2 років і 3 місяців, призначив близько 30 судових засідань, лише третина з яких відбулась. Крім того, незадовго до спливу строку притягнення обвинувачуваних до відповідальності, суддя призначив експертизу, яка призвела до ще більшого затягування процесу. Журналісти порталу також повідомили, що дружина судді Брегея Р.І. нібито лікувалась у стоматологів, справу яких він розглядав, а після завершення цього лікування суддя заявив самовідвід. Інший суддя завершив розгляд цієї справи після 6 судових засідань, однак, строк притягнення обвинувачуваних до відповідальності, на той момент, уже сплив.

Однак, Вища рада юстиції відмовила у задоволенні рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення судді Брегея Р. І., визнавши його необґрунтованим. Підстави для такої відмови наведені у поясненні судді.

Пояснення кандидата Брегея Р. І.

Інша інформація:

1) У деклараціях суддя декларує подарунки у грошовій формі, зокрема у 2015 році загальною сумою 25000 грн; у 2016 – 25000 грн;  у 2017 – 50000 грн.

2) За інформацією з сайту “АКУЛАMEDIA”, суддя Брегей у серпні 2016 року долучився флеш-мобу в соціальній мережі Фейсбук, що має назву “Я не боюсь виправдати людину”. Суть ініціативи полягає в тому, щоб судді публікували виправдувальні вироки, в тому числі скасовані, на своїх сторінках в соцмережах, посилаючись на державний реєстр судовий рішень.

3) Як повідомляється на  сайті інтернет-видання “Гречка”, суддя Брегей звернувся до Ради суддів України з вимогою захистити свої права, які, на його думку, порушив голова Кіровоградського окружного адміністративного суду Мирошниченко В.С., а саме, умисно не запросив його на збори суддів, на яких обирали керівника суду. Однак, як випливає з листа, суд, визнавши протиправною бездіяльність голови суду щодо сповіщення, відмовився відновити порушене право, мотивуючи це тим, що такі спори у судах не розглядаються.

4)

Брав участь в конкурсі на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, однак за результатами кваліфікаційного оцінювання набрав менший за мінімально допустимий бал (119 балів).  Разом з тим, як повідомляє портал “ТСН”, суддя Брегей оскаржує відбір до Верховного Суду та звинувачує Вищу кваліфікаційну комісію суддів у навмисному заниженні прохідних балів. Зокрема, на його думку, Вища кваліфікаційна комісія занизила мінімальний поріг для кандидатів, оскільки законом передбачено – 75% загальної кількості балів на кожному етапі іспиту, а їх було кілька: тести, практичні завдання, психологічний відбір тощо. Однак, уже під час конкурсу комісія змінила правила, встановивши третій мінімально допустимий бал, завдяки чому,  як зазначає Брегей, до відбору було допущено кандидатів, які не пройшли другий етап. Крім того, Комісія встановила різні бали для різних судів: для касаційного адміністративного – 127, господарського – 130, кримінального – 119, цивільного – 125, хоча, за підрахунками судді, норма в 75% мала би становити більше 157

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу