Бойко Олександр Васильович

Декларації

Освіта:

2000 – Національна академія внутрішніх справ

Суддівська кар’єра:

2005 – т.ч. – Голосіївського районного суду м. Києва (з 2010 року обраний на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Бойко Денис Русланович (племінник судді) – працює прокурором у Прокуратурі Макарівського району київської області.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

 • Непрозорість статків

  1) За інформацією з веб-сайту “Prosud”, на якому розміщено журналістське розслідування, з посиланням на реєстр фізичних та юридичних осіб, дружина судді – Тетяна Сергіївна Бойко – займається бізнесом та є власником 10% ТОВ «ПРАЙМ ФУДС Україна». Ця компанія займається оптовою торгівлею фруктами та овочами. Але у декларації судді відсутні будь-які корпоративні права у його дружини, що є порушенням Закону «Про запобігання корупції».

  2) За інформацією з веб-сайту “Prosud”, у 2015 році дружина судді придбала дві квартири в Києві за ціною, що є нижчою за ринкову, зокрема 150 000 грн. Автори матеріалу звертають увагу на те, що зазначені квартири розташовані в столичній новобудові, квадратний метр в якій коштує близько 877 доларів. За обидві квартири загальною площею 177 кв. м. дружина судді мала б заплатити майже 155 тис. доларів, але не 150 тис. грн за кожну квартиру. Крім того, у матеріалі повідомляється, що повністю ідентичні за площею дві квартири у цій новобудові має і матір дружини судді – Луговська Ганна Михайлівна.

  3) За інформацією з веб-сайту “Prosud”, з посиланням на реєстр речових прав на нерухоме майно, суддя Бойко володіє частиною квартири в смт. Козелець (частину цієї квартири площею 192 кв.м суддя отримав у спадщину), однак не вказав її у своїй декларації. Відсутня у декларації й інша квартира, яка розташована майже по-сусідству у смт. Козелець (частина цього житла площею 199 кв.м перебуває у власності дружини судді). Також у деклараціях судді за 2014-2016 роки немає жодного автомобіля: ні у нього, ні у його родичів, ні у власності, ні у користуванні. Проте у постанові Апеляційного суду Чернігівської області було констатовано наступний факт: «06 травня 2017 року, о 05 год. 55 хв. суддя Бойко у м. Чернігові, по пр. Миру, 44-Г, керував транспортним засобом «Тойота», в стані алкогольного сп'яніння».

 • Неетична поведінка

  1) Як зазначається у рішенні Другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, 6 травня 2017 року суддя Бойко, рухаючись проспектом Миру у місті Чернігові, здійснював керування транспортним засобом «Тоyotа» у стані алкогольного сп’яніння, чим порушив вимоги Правил дорожнього руху та скоїв адміністративне правопорушення. Так, 15 червня 2017 року постановою Деснянського районного суду міста Чернігова суддю було визнано винним у вчиненні правопорушення та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10200 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік. Постановою Апеляційного суду Чернігівської області від 3 серпня 2017 року постанову Деснянського районного суду міста Чернігова залишено без змін. Окрім того, додатково було встановлено, що висновок судово-медичної експертизи, який надав суддя, є неналежним доказом, оскільки є сумніви в його достовірності.

  Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, враховуючи зухвалість допущеного суддею Бойком проступку та його негативні наслідки, дійшла висновку про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення з посади судді.

  Однак, за інформацією адвоката Романа Маселка, рішенням Вищої ради правосуддя від 27 грудня 2018 року було скасовано зазначене рішення Другої дисциплінарної палати.   

  2) Відповідно до декларацій за 2014-2017 роки, суддя Бойко має право користування службовою квартирою загальною площею 89,9 кв.м у м. Києві. Однак, у дружини судді – Тетяни Сергіївни Бойко – у власності перебуває дві квартири у м. Києві.

  Відповідно до законодавства суддя забезпечується службовим житлом у разі, якщо він потребує поліпшення житлових умов. У зв’язку із цим виникають сумніви щодо потреби судді у забезпеченні службовим житлом.

Розгляд резонансних справ

Суддя Бойко був у складі колегії суддів, яка винесла вирок щодо військових головного розвідувального управління Генштабу збройних сил Росії Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова до 14 років ув'язнення з конфіскацією усього майна, яке знаходиться у їхній власності. Як повідомляє Еспресо ТВ, Єрофеєв Є. та Александров О. були затримані 16 травня 2015 року в зоні АТО у місті Щастя Луганської області та звинувачувались у сприянні діяльності терористичній організації "Луганська Народна Республіка".

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу