Бондаренко Сергій Іванович

Декларації

Освіта:

1999 – Національна академія внутрішніх справ.

Суддівська кар’єра:

2001-2010 – суддя Придніпровського районного суду міста Черкаси;

2010 – т.ч. – суддя Апеляційного суду Черкаської області.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді (кандидата на посаду судді)

Рішення Громадської ради доброчесності

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Інформацію щодо порушення суддею критеріїв доброчесності у відкритих джерелах не знайдено

Повідомити про суддю

Інформація про тиск на суддю

Як зазначається у рішенні Громадської ради доброчесності, суддя Бондаренко зазнав системного тиску з боку голови Апеляційного суду Черкаської області Бабенка В.М., у зв’язку з винесенням суддею законного рішення, оскільки воно не відповідало попередньо висловленому проханню голови суду. Після винесення рішення голова Апеляційного суду висловив йому обурення з приводу ігнорування його побажань та фактично висловив погрози. У подальшому Бондаренку створювались постійні перешкоди у роботі, а потім відбулась спроба підпалу автомобіля та залякування. Незважаючи на це, суддя Бондаренко не лише не змінив свою поведінку, але й вжив усіх передбачених законом заходів для документування порушення, припинення незаконної діяльності голови суду та притягнення його до відповідальності. За цим фактом зареєстроване кримінальне провадження за ст. 376 КК України, Рада суддів України винесла відповідне рішення, яким встановила факти тиску, а Вища кваліфікаційна комісія суддів відкрила дисциплінарне провадження стосовно Бабенка В.М.

Характеристика професійної діяльності

1) Брав участь в конкурсі на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, однак  за результатами підсумкового рейтингу набрав 582 бали, що не дозволило йому увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

2) Відповідно до рішення Громадської ради доброчесності, суддя Бондаренко не лише дав покази, але і публічно заявив, що ключовою проблемою розслідувань у справах про факти тиску на суддів у часи Майдану є відсутність сприяння розслідуванню з боку суддів та відсутність суддів, які готові давати

викривальні свідчення, що створило б прецедент та приклад для інших.

3) Відповідно до рішення Громадської ради доброчесності, суддя Бондаренко виступив заявником у кримінальному провадженні за фактом винесення незаконного рішення про передачу комунального майна – будівлі апеляційного суду Черкаської області площею 3 600 кв. м. у приватну власність. Як наслідок, зупинено схему виведення майна з комунальної власності, рішення було скасовано і апеляційному суду буде повернуто майже 5 000 000 грн. Окрім того, йде розслідування кримінальної справи та встановлення винних осіб.

4) Відповідно до рішення Громадської ради доброчесності завдяки судді Бондаренку було оскаржено практику обрання на посаду голови суду однієї особи більше ніж двічі поспіль. На думку Громадської ради доброчесності, ця практика є хибною та такою, що дискредитує ідею оновлення судової влади, суперечить базовим принципам, закладеним у законодавство, а справа судді дозволила проілюструвати цю проблему.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу