Білоцерківець Олег Анатолійович

Суд

Печерський районний суд м. Києва

Заступник Голови суду

Статус

Суддя суду з 04.04.2003

Освіта:

1997 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Суддівська кар’єра:

2003 – т.ч. – суддя Печерського районного суду м. Києва (з 2008 року обраний на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно декларації родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Білоцерківець Анатолій Анатолійович ( брат) – співробітник ЦУСБУ з 2015 року, з 2012 по 2015 роки працював у  ГУСБУ у м.Києві та Київській області.
 2. Білоцерківець Геннадій Васильович (двоюрідний брат) – старший слідчий Гадяцького СВРВГУМВС України в Полтавській області з 2015 року; до цього обіймав посаду першого заступника начальника Гадяцького РВ МВС України в Полтавські області з 2010 року.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

 

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Як повідомляють “Наші гроші”, у квітні 2011 року суддя Білоцерківець у складі колегії суддів ухвалив вирок, яким працівників Державного центру зайнятості визнав винними в отриманні хабара та замінив покарання випробувальним терміном строк на 2 роки.

  Як зазначають “Наші гроші” ця справа стосувалася ситуації, коли було затримано директора Державного центру зайнятості Володимира Галицького за підозрою у системному хабарництві по семи напрямках діяльності, вилучивши при затриманні гроші і 30 кілограмів золота на загальну суму $7 млн. Його співробітники зазначались як співучасники у згаданому кримінальному провадженні та фігурували у якості передавачів/приймачів/зберігачів грошей.

  Примітно, що, незважаючи на притягнення працівників центру до кримінальної відповідальності, колегія суддів вирішила повернути чиновникам вилучене у них майно: начальнику управління - швейцарський годинник «Rado», мобільні телефони, знято арешт з земельних ділянок та житлового будинку, повернено  26 тис грн. і $5 тис, що були вилучені зі службового кабінету, та 1,9 млн грн., 200 тис євро і 300 фунтів стерлінгів, що лежали у його банківській скриньці. Секретарці суд повернув $27 тис і 10 тис грн., вилучених під час обшуку в квартирі, а також $43 тис і 1 тис грн., що були вилучені в службовому кабінеті. Водію суд повернув $50 тис, що лежали у його банківській скриньці, а також $1802, 1336 грн. і 1750 російських рублів, вилучених під час особистого обшуку та знято арешт з двох автомобілів, житлового будинку та квартири.

   

  2) У січні  2012 року суддя Білоцерківець ухвалив вирок, яким засудив активістів до трьох років умовно за акцію протесту біля Вічного вогню у Парку вічної слави. Як повідомляє ТСН, у червні 2011 року хлопці (Кирило Бабенцов та Богдан Тицький) символічно підсмажили яєчню на Вічному вогні, таким чином протестуючи проти арешту Анни Сінькової, що три місяці утримувалась у СІЗО за аналогічну акцію, яка полягала у висловленні  незгоди з тим, що на підтримку вогню щороку спалюється природній газ, вартість якого обходиться платникам податків 300 тис.грн. на місяць.

  Після Революції Гідності до зазначених активістів було застосовано індивідуальну аміністію на підставі Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про застосування амністії в Україні" щодо повної реабілітації політичних в’язнів”.

   

  3) Як повідомляє Громадське радіо, на підставі ухвали від 11 листопада 2016 року, що її постановив суддя Білоцерківець, у житлі активіста Харківського антикорупційного центру Володимира Рисенка проводились обшуки.

  Як зазначає видання “Цензор.нет”, слідчі пов’язують Рисенка із розкраданням коштів на ТОВ “Електромаш” у 2015-2016 роках, проте за твердженнями самого активіста він був звільнений звідти ще у 2014-му і працював там юристом.

   

 • Порушення прав та свобод

  Як зазначено на веб-сайті Finance.ua, суддя Білоцерківець заборонив проводити фото та аудіо-фіксацію судового засідання по справі Еліта-центр, будівельної афери в Києві, в результаті якої постраждало понад півтори тисячі чоловік.

Розгляд резонансних справ

1) За інформацією журналістів "Української правди", суддя Білоцерківець постановив ухвалу, якою закрив кримінальну справу стосовно М. Рудьковського, якого обвинувачували у зловживанні службовим становищем, зокрема питання стосувалось польотів  чартерним літаком за ймовірно державний кошт у приватних справах до Парижа. Справа була закрита з огляду на те, що прокурор у справі заявив про те, що він відмовився від обвинувачення.

2) Суддя Білоцерківець заявив самовідвід у розгляді справи екс-регіонала Єфремова, котрого звинувачують у сприянні ухваленню "диктаторських" законів 16 січня.

3) За повідомленням місцевого інформаційного агенства “Волинські новини”, суддя Білоцерківець постановив ухвалу, якою дозволив обшуки у приміщенні Волинської облради. Обшуки проводилися у рамках кримінального провадження, яке стосувалося фактів зловживання службовим становищем службовими особами Державної служби геології та надр України, які незаконно видали спеціальні дозволи на користування надрами на видобуток бурштину на території Волинської області.

Інша інформація:

У 2015 році за наказом, підписаним С. Полтораком,  отримав нагородну зброю “за значні досягнення в забезпеченні обороноздатності України”.

 


ЗМІ про суддю

Олег Белоцерковец – карманный судья Юрия Вязьмитинова

Как судьи-«миллионеры» Печерского суда получали материальную помощь

Суддя Білоцерківець О.А.: зрадивши присязі, зраджу і державі

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу