Биба Юрій Володимирович

Суддівська кар’єра:

2005-2011 – суддя Миронівського районного суду Київської області (з 2010 року обраний на посаду судді безстроково);

2011 –  т.ч. – суддя Апеляційного суду Черкаської області.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

  • Ухвалення сумнівних рішень

    За повідомленням Євромайдану SOS, в апеляційному порядку у складі колегії суддів переглядав справи щодо обрання запобіжних заходів затриманим автомайданівцям в кінці січня 2014 р. в м. Черкаси. Зокрема, щодо одного з координаторів Автомайдану Сергія Хаджинова був змінений запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт терміном 60 днів з носінням електронного засобу контролю та здачею паспортів (в т.ч. закордонного) на зберігання в правоохоронні органи.

Розгляд резонансних справ

Як повідомляється на веб-сторінці “5 канал” та вбачається з реєстру судових рішень, суддя Биба був у складі колегії суддів, яка постановила ухвалу про залишення без змін рішення Придніпровського районного суду міста Черкаси про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо Вадима Мельника, підозрюваного у вбивстві журналіста, учасника Майдану Василя Сергієнка.

Нагадаємо, журналіста Сергієнка викрали з власного двору в Корсуні-Шевченківському Черкаської області 4 квітня 2014 року, а наступного дня знайшли замордованим у ямі зі сміттям у лісі.

Характеристика професійної діяльності

Брав участь в конкурсі на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, однак за результатами підсумкового рейтингу набрав 556,75 бали, що не дозволило йому увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.


ЗМІ про суддю

Правозахисна група в Черкасах

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу