Баранов Дмитро Олександрович

Статус

Суддя суду з 12.03.2012

Декларації

Суддівська кар’єра:

2009-2012 – суддя Окружного адміністративного суду м. Києва;

2012 – т.ч. – суддя Господарського суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Баранова Тетяна Іванівна (мати) – з 2012 по 2014 працювала нотаріусом. Наразі обіймає посаду Голови державної архівної служби України.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності судді 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

 • Непрозорість статків

  У декларації за 2015 та 2016 рік зазначено, що судді з 1993 року належить на праві власності 33,3% квартири площею 74,9 кв.м у м. Києві. Водночас жодних відомостей про наявність вказаного майна у судді у декларації за 2014 рік не вказано.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Відповідно до реєстру судових рішень, суддя Баранов Д.О. головував у складі колегії суддів, які відмовили визнати недійсними рішення Київської міської ради та договорів про передачу земельної ділянки на вул. Гончара, 17-23 у Шевченківському районі м. Києва під будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом. Як повідомляє видання "Українська правда", дане будівництво – скандальне і відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, що викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

  Крім того, як зазначає адвокат Марина Соловйова, судді, які передали під забудову території Пейзажної Алеї, Садиби Мурашка, по вул. Стрілецькій, 10/1, території скверів по вул. Гончара, 1-3 та Гончара, 1-5, знехтували практикою Верховного Суду та порушили норми законодавства щодо охорони земель історико-культурного призначення.

  Відповідно до реєстру судових рішень, суддя Баранов Д.О. був у складі колегії суддів, які зобов’язали Київську міську раду укласти з ТОВ "Докас" договір оренди ділянки площею 0,23 га на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського, 9/11 (знаходиться поблизу брами Заборовського – західного парадного в’їзду до резиденції київських митрополитів на території Софійського собору) для будівництва багатоповерхового будинку. За інформацією з веб-сайту "Наші гроші", подібне будівництво створює навантаження на підземні комунікації та підвищує рівень грунтових вод, які можуть піднятися на 2,6 м і деформувати споруди "Софії".

Розгляд резонансних справ

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень, 23 січня 2019 року суддя Баранов Д.О. ухвалив рішення, яким відмовив Національному антикорупційному бюро України у позові про визнання недійсним договору купівлі-продажу двигунів між ТОВ «Булет Лайн» і ТОВ «Компанія Суфрієр». Як зазначається на веб-сайті видання “Цензор.нет”, у грудні 2015 року Міністерство оборони придбало у ДП «Львівський бронетанковий завод» двигуни для танків Збройних Сил України, задіяних в АТО. Завод купив двигуни у фірми ТОВ «Булет Лайн», яка за тиждень до цього купила їх у ТОВ «Компанія Суфрієр». За даними Національного антикорупційного бюро України, двигуни були не нові, а вживані. У 2008-2009 вони вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України. Сума збитків, завданих державі, оцінюється у понад 14 млн грн.

Інформація щодо статків

За даними декларації за 2016 рік, дружина судді отримала у подарунок 1 млн 330 тис грн у 2016 році.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу