Бараннік Олександр Петрович

Статус

Звільнений 15.05.2018

Декларації

Освіта:

1989 – Харківський юридичний інститут ім.Ф.Е.Дзержинського.

Суддівська кар’єра:

Дату призначення на посаду судді вперше невідомо.

2000 – 2018 – суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області (до 2001 року Дніпропетровський обласний суд; з 2000 року обрано на посаду судді безстроково).

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Корупційні правопорушення
  За інформацією Громадської ради контролю при НАБУ, суддя ймовірно умисно не подав електронних майнових  декларацій за 2015 та 2016 роки, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», чим порушила вимоги зазначеного Закону.
  Кваліфікація злочину Декларування недостовірної інформації
  Час судового розгляду
 • Непрозорість статків

  У Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, на сайті НАЗК немає е-декларацій судді Баранніка за 2015-2017 роки. Якщо суддя свідомо не подав е-декларації за вказані роки, це свідчить про невиконання вимог Закону України “Про запобігання корупції”.

 • Порушення прав та свобод

  1) Згідно із відео, оприлюдненому на веб-сайті youtube.com, суддя Бараннік входив до складу колегії суддів, яка заборонила вільному слухачу здійснювати відеозапис судового засідання, аргументуючи це тим, що тільки учасники процесу мають право заявляти клопотання про відеозйомку судового засідання. У результаті колегія суддів дозволила здійснити відеозйомку засідання лише у частині оголошення резолютивної частини рішення.

  2) За інформацією "Юридическая практика", рішення, ухвалені, суддею Баранніком більше року не вносились до Єдиного державного реєстру судових рішень. Причиною цьому була відмова судді створювати електронний цифровий підпис, оскільки, на переконання судді, таким чином оприлюднюються його персональні дані. Фактично у такий спосіб суддя обмежив доступ будь-яким фізичним та/або юридичним особам до рішень, які були ним ухвалені, та відповідно не забезпечив виконання Закону України “Про доступ до судових рішень”.

  У результаті Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила застосувати до судді Баранніка дисциплінарне стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу