Балац Сергій Валерійович

Статус

Суддя суду з 04.08.2003

Декларації

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Суддівська кар’єра:

2003 – т.ч. – суддя Господарського суду м. Києва (у 2008 році обраний безстроково).

Зв’язки:

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2012-2016 роки:

 1. Миргород Марина Миколаївна (сестра дружини) – займає посаду помічника судді у Господарському суді Хмельницької області.
 2. Балац Олег Володимирович (рідний дядько) – депутат Старопісочнянської сільської ради Хмельницької області.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність Балаца Сергія Валерійовича критеріям доброчесності та професійної етики

Декларація доброчесності судді 2016 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

 • Непрозорість статків

  Згідно з висновком Громадської ради доброчесності про невідповідність судді Балаца на посаду судді Верховного Суду, суддя упродовж 2012-2016 років отримав дохід в 1 440 033 грн, дружина судді – 1 094 472 грн. У досьє Сергія Валерійовича як кандидата на посаду судді Верховного Суду його близькими особами вказано батька, матір, батька дружини, матір дружини.

  Відповідно до даних декларації за 2016 рік та досьє, родина судді володіє значною кількістю нерухомого майна, а також вартісними транспортними засобами, антикваріатом та має збереження у банках. Також суддя та члени родини регулярно декілька разів на рік здійснюють туристичні подорожі за межі України, що також потребує значних витрат.

  На підставі наведеного ГРД дійшла висновку про невідповідність способу життя судді та членів його родини задекларованим доходам.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Відповідно до реєстру судових рішень суддя Балац С.В. головував у складі колегії суддів, які відмовили визнати недійсними рішення Київської міської ради та договорів про передачу земельної ділянки на вул. Гончара, 17-23 у Шевченківському районі м. Києва під будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом. Як повідомляє видання «Українська правда», дане будівництво – скандальне і відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, що викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

  Крім того, як зазначає адвокат Марина Соловйова, суддя Балац С.В. та інші судді, які передали під забудову території Пейзажної Алеї, Садиби Мурашка, по вул. Стрілецькій, 10/1, території скверів по вул. Гончара, 1-3 та Гончара, 1-5, знехтували практикою Верховного Суду та порушили норми законодавства щодо охорони земель історико-культурного призначення.

Характеристика професійної діяльності

Брав участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду. Із загальним результатом за іспит 157,5 балів та негативним висновком Громадської ради доброчесності суддя Балац вибув із конкурсу за результатами пленарного засідання, оскільки за критеріями етики та доброчесності не підтвердив здатність здійснювати правосуддя у Касаційному господарському суді Верховного Суду.

Інша інформація:

У період з 16.05.2014 по 06.09.2014 був членом Вищої ради юстиції, призначений позачерговим З’їздом адвокатів України від 26-27.04.2014. Проте у травні рішення З’їзду адвокатів було скасоване судом.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу