Балаклицький Андрій Іванович

Суддівська кар’єра:

2008 – т.ч. – суддя Київського окружного адміністративного суду (з 2013 року обраний на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Балаклицький Іван Ілліч (батько судді) – з 2010 по 2012 роки працював першим заступником голови Державної судової адміністрації України;
 2. Герасименко Дар’я Іванінва (сестра судді) – з 2011 року працює в апараті Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (з 2016 року на посаді головного консультанта, до цього часу з 2011 по 2016 роки займала посади головного консультанта та старшого консультанта);
 3. Балаклицька Ольга Володимирівна (дружина судді) – з 2008 року працює на посаді засутпника начальника відділу в апараті Київського окружного адміністративного суду.  

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Рішення щодо судді:

Рішення Вищої ради правосуддя “Про розгляд скарг суддів Київського окружного адміністративного суду Лапія Сергія Миколайовича та Балаклицького Андрія Івановича на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” від 14 липня 2016 року № 1402/дп-16 (02.03.2017).

Рішення Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя “Про притягнення судді Київського окружного адміністративного суду Балаклицького А.І. до дисциплінарної відповідальності” (26.04.2017).

Рішення Вищої ради правосуддя “Про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням судді Київського окружного адміністративного суду Балаклицького А.І.” (27.07.2017).

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Балаклицький ухвалив постанову від 7 лютого 2014 року, якою задовольнив адміністративний позов Вишгородської міської ради Київської області в частині обмеження права на проведення мирних зібрань, шляхом заборони політичній партії «Соціал-Патріотична Асамблея Слов’ян», політичній партії «Українська націонал-трудова партія», Всеукраїнській громадській організації «Об’єднання Богдана Хмельницького», та іншому невизначеному колу осіб проведення заходів (пікетування, пішої ходи, демонстрацій, мітингів, зборів тощо) в центральній частині  міста Вишгород Київської області з 8 лютого 2014 року по 1 квітня 2014 року.

  Третя дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя встановила, що суддя Балаклицький А.І., приймаючи зазначене рішення, не здійснював судового розгляду, а умисно діяв з метою досягнення заздалегідь визначеного результату – встановлення заборони на здійснення права на мирне зібрання загального характеру. На думку дисциплінарної палати, допущені суддею Балаклицьким порушення процесуального закону є істотними й утворюють склад дисциплінарного проступку.

  У зв’язку із цим дисциплінарною палатою було прийнято рішення про притягнення судді Балаклицького до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення його з посади.

 • Порушення прав та свобод

  Як випливає з рішення Вищої ради правосуддя від 2 березня 2017 року, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України суддю Балаклицького було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за постановлення незаконної ухвали про вжиття заходів забезпечення позову, якою було порушено права третьої особи, яка не брала участі у справі, а також розгляд судової справи з порушенням правил підвідомчості.

  При цьому незаконність ухвали про вжиття заходів забезпечення позову була в подальшому підтверджена ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду.

  У зв’язку із цим суддю Балаклицького притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді відсторонення строком на 6 місяців від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат та направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації.

Інформація про утиски судді:

Як вбачається з рішення Вищої ради правосуддя від 27 липня 2017 року, суддя Балаклицький повідомив про втручання у його діяльність як судді з боку депутата Кам’янець-Подільської міської ради VII скликання Хмельницької області Костюковича Д.К. У повідомлені суддя Балаклицький стверджував про те, що депутат Костюкович Д.К. під час розгляду Київським окружним адміністративним судом справи № 810/3545/16 звернувся до судді Балаклицького, в провадженні якого знаходилась ця справа, з депутатським зверненням від 17 листопада 2016 року, у якому просив суд врахувати значний соціально-економічний аспект діяльності Довжоцького МПД ДП «Укрспирт» та не вживати таких заходів реагування, як повна зупинка експлуатації Довжоцького МПД ДП «Укрспирт».

Вища рада правосуддя, 27 липня 2017 року, визнала такі дії втрученням в здійснення правосуддя, а також ухвалила звернення до Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області, яким звертає увагу депутатів Кам’янець-Подільської міської ради Хмельницької області на неприпустимість дій, що можуть бути розцінені як спроби впливу на суддів і судові рішення у позапроцесуальний спосіб.

Інша інформація:

Згідно декларацій, дружина судді задекларувала у 2015 році подарунок у грошовій формі розміром 1,000,000 грн, а у 2016 році – 1,457,295 грн. Обидва подарунки отримані від від громадянина Гурницького Володимира Феліксовича.


ЗМІ про суддю

ВРП прийняла рішення про звільнення з посади судді

ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТА ДО СУДУ РОЗЦІНЮЄТЬСЯ ЯК ТИСК НА СУД

Суддя, який "звільнив" київського губернатора, передумав і поновив його

ІВАН БАЛАКЛИЦЬКИЙ: СУДОВИЙ КАРДИНАЛ І НОВИЙ БІЗНЕС-ПАРТНЕР ВОЛОДИМИРА ЛИТВИНА?

Діяльність владних структур зокрема Софіївсько-Борщагівської сільської ради

Paperedniki (Відео)

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу