Бакуліна Світлана Віталіївна

Освіта:

1991 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Суддівська кар’єра:

1997-2001 – суддя Жовтневого районного суду м. Києва;

жовт.-лист. 2001 – суддя Солом’янського районного суду м. Києва;

2001-2003 – суддя Київського апеляційного господарського суду ( з 2002 року обрана на посаду судді безстроково);

2003-2017 – суддя Вищого господарського суду України;

2017 – т.ч. – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

  1. Бакулін Олександр Дмитрович (син судді) – з 2014 року  по 2017 рік обіймав посаду секретаря судового засідання у Вищому господарському суді України.  

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді (кандидата на посаду судді)

Висновок Громадської ради доброчесності

Декларація доброчесності 2015 року

Декларація доброчесності 2016 року

Декларація доброчесності 2017 року

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

  • Ухвалення сумнівних рішень

    Відповідно до реєстру судових рішень, суддя Бакуліна С. В. була у складі колегії суддів, які відмовились визнавати незаконною передачу Київрадою земельної ділянки для будівництва офісно-житлового комплексу з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземною автостоянкою у пров. Киянівському, 12-а у Шевченківському районі м. Києва. Незаконність рішень Київради оскаржувала до суду прокуратура. За інформацією видання "Українська правда", вказане будівництво здійснюється в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника "Стародавній Київ" та не погоджувалося з секретаріатом ЮНЕСКО. За даними видання "Наші гроші", вказане будівництво пов’язане із оточенням екс-"регіонала" Володимира Зубика. Відповідно до реєстру судових рішень, вищевказане рішення ВГСУ було скасоване рішенням Верховного Суду України.

  • Неетична поведінка

    Відповідно до висновку Громадської ради доброчесності, у кримінальному провадженні щодо незаконного втручання екс-голови та екс-заступника ВГСУ Татькова та Ємельянова у роботу автоматизованої системи документообігу суду слідство віднесло Бакуліну до групи суддів Вищого господарського суду України, на яких здійснювався розподіл справ з порушенням порядку, встановленого законом. Як зазначає Громадська рада доброчесності, суддя не вчиняла активні дії з метою недопущення чи припинення системного незаконного впливу на процеси розподілу справ, хоча це було б тією поведінкою, яка б відповідала етичним стандартам. Більше того, суддя брала до розгляду справи, розподілені на неї з порушенням порядку, встановленого законом.

Розгляд резонансних справ

За інформацією з веб-сайту видання “Новое время”, 21 березня 2018 року суддя Бакуліна у складі Великої Палати Верховного Суду постановила, що позивачі у справах про захист їхніх прав як споживачів звільняються від сплати судового збору відповідно до закону «Про захист прав споживачів» не лише в суді першої інстанції, але й при подачі апеляційної та касаційної скарги. З уточненням, що відсутність згадки про це у законі «Про судовий збір» не позбавляє їх права на цю пільгу. В матеріалі зазначається, що позиція Верховного Суду України з цього питання була іншою: минулорічні рішення ВС звільняли споживачів від сплати судового збору лише при поданні позовної заяви і не звільняли при поданні, зокрема, апеляційної скарги. Таким чином новий Верховний Суд захистив права споживачів, застосувавши комплексне тлумачення норм законодавства.

Інша інформація:

Згідно даних декларації за 2013 рік, суддя Бакуліна у звітному році отримала спадщину у розмірі, що перевищує 2 млн грн.


ЗМІ про суддю

П'ять суддів Вищого госпсуду виявились міліонерами

Судьи-миллионеры не могут объяснить происхождение денег: видео

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу