Авраменко Микола Григорович

Статус

Звільнений 03.10.2019

Декларації

Суддівська кар’єра:

1999 – 2005 – суддя Броварського міського суду Київської області (з 2004 року обраний на посаду судді безктроково);

2005 – 2018 – суддя Апеляційного суду Київської області

2018 – т.ч. – суддя Київського апеляційного суду.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Авраменко Наталія Анатоліївна (дружина судді) – з 1995 року працює приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Київської області;
 2. Авраменко Надія Петрівна (невістка судді) – з 2012 року працює приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Київської області;
 3. Гірченко Олександр Анатоліїйович (брат дружини судді) – з 2000 року займається індивідуальною адвокатською діяльністю.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

 • Непрозорість статків

  1) В декларації за 2015 рік суддя Авраменко зазначив про те, що має у власності земельну ділянку загальною площею 1200 кв.м з 2009 року, однак в декларації за 2013 рік цієї інформації немає.

  2) Як зазначається в матеріалі журналістського розслідування, яке розміщено на сайті “PROSUD”, суддя Авраменко імовірно приховує у своїх деклараціях серед об’єктів нерухомого майна житловий будинок, який суддею віднесено до об’єків незавершеного будівництва, незважаючи на те, що знімки Google Earth та фото самого будинку вказують на завершеність будівництва. За висновками журналістів, можна припустити, що суддя імовірно навмисно зазначає житловий будинок як незавершений об’єкт будівництва, з метою імовірного уникнення оподаткування.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  За інформацією з веб-сайту “Телекритика” та відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Авраменко головував у складі колегії суддів, яка залишила без змін вирок Ірпінського міського суду Київської області, яким було виправдано ірпінського забудовника О. Табалюка.

  Нагадаємо, за повідомленням порталу “Телекритика”, у червні 2013 року у м. Ірпінь сталась сутичка між журналістами знімальної групи програми “Вікна-Новини” телеканалу СТБ та О. Табалюком, що представився забудовником. Дії забудовника, який намагався вирвати камеру з рук оператора, вирвав об'єктив і заховав його в себе в машині, були зафіксовані відеокамерою. Незважаючи на це, суд визнав, що у забудовника не було прямого умислу перешкоджати журналістській діяльності.

 • Порушення прав та свобод

  За інформацією з блогу журналістки Ірини Федорів на сайті "Українська правда", під час розгляду справи щодо сутички між журналістами знімальної групи програми “Вікна-Новини” телеканалу СТБ та О. Табалюком, що представився забудовником, колегією суддів заборонялася відеозйомка відкритого судового засідання. За словами журналістки, дозвіл на зйомку було надано лише під час оголошення повного тексту ухвали.

 • Неетична поведінка

  Як вбачається з рішення Печерського районного суду м. Києва та рішення Європейського суду з прав людини у справі "ПМП «ФЕЯ» та інші проти України", було стягнуто за рахунок коштів державного бюджету на користь Апеляційного суду Київської області суму у розмірі 1 711 313 грн для придбання квартири і передачі її в користування судді Апеляційного суду Київської області Авраменко М.Г.

  Однак, за інформацією веб-сайту Громадське, з посиланням на розслідування Слідство.інфо, та інформації, розміщеній на сайті “PROSUD”, у родини судді вже був наявний будинок площею 450 кв.м (який значиться як незавершене будівництво) у м. Бровари Київської області.

Розгляд резонансних справ

За інформацією видання "Українська правда", суддя Авраменко входив до складу колегії суддів, які підтвердили законність умовно-дострокового звільнення колишнього депутата від БЮТ Віктора Лозінського, засудженого до 10 років позбавлення волі за вбивство.

Як зазначає видання "Українська правда", 16 червня 2009 року в результаті зіткнення на території мисливських угідь з Лозінським, а також колишніми прокурором Голованівського району Кіровоградської області Євгеном Горбенком і начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським загинув Валерій Олійник.

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 20 квітня 2016 року суддя Авраменко підтвердив можливість здійснювати правосуддя в Апеляційному суді Київської області.


ЗМІ про суддю

Суддя апеляційного суду Київської обл. Авраменко Микола Григорович. Розслідування «PROSUD».

Судді. Ідентифікація (фотогалерея)

«Хороми правосуддя»: як судді привласнюють дороге службове житло

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС ЛЮСТРУВАВ У КИЄВІ СУДДЮ-КРАДІЯ АВРАМЕНКО

"Бесспорных доказательств нет", - судья Апелляционного суда Киевщины Николай Авраменко признал невиновным застройщика, разбившего камеру журналистам. ВИДЕО

Апеляційний суд Київської області визнав забудовника невинним у нападі на знімальну групу телеканалу СТБ

Суддя, якому держава заплатила 2 мільйони за службове житло, приховує за схемою довгобуду розкішний маєток під Києвом

Під Києвом «люстратори» нагрянули до скандального судді (фото, відео)

Апеляційний суд теж вважає, що Лозінського треба випустити

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу