Арсірій Руслан Олександрович

Суддівська кар’єра:

2001 –  2007–  суддя  Господарського суду Донецької області.

2007 –   т.ч. –  суддя Окружного адміністративного суду  м. Києва ( з 2007 року обраний на посаду судді безстроково).

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді з 2018 року:

 1. Арсірій Ярослав Олександрович (брат) – з 2014 року працює адвокатом. З 2010 по 2011 рік обіймав посаду заступника Міністра культури і туризму. 

 

Також за інформацією порталу Наші гроші, Ярослав Арсірій в часи Януковича працював заступником губернатора на Кіровоградщині.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011 – 2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013 – 2017 роки

Декларації родинних зв’язків судді з 2018 року по теперішній час

Автобіографія

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларації доброчесності з 2018 року по теперішній час

 • Непрозорість статків

  Суддя є фігурантом сюжету «Слідство.Інфо» про подорожі суддів. За інформацією, отриманою журналістами від правоохоронців, суддя Арсірій є одним із п’яти найбільших мандрівників цього суду. Так, у період з 2011 по 2014 рік суддя відвідав Іспанію (двічі), Францію, Італію (двічі), Китай (тричі), Таїланд, Грецію (тричі), Кубу, США, Ямайку, Гаїті, Мексику.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) У листопаді 2014 року суддя Арсірій, разом з колегами Огурцовим та Погрібніченком ухвалили рішення, яким не дозволили державі повернути 20 газоносних родовищ, отриманих фірмою «Голден Деррік» в часи Януковича. При цьому, як зазначає видання “Наші гроші”, «Голден Деррік» контролюється близькими до Януковича людьми: екс-міністром енергетики Ставицьким та екс-міністром АПК Присяжнюком.

   

  2) За інформацією розслідування Слідство.інфо, суддя Арсірій у складі колегії ухвалював судові рішення у той період, коли, за даними правоохоронців, знаходився поза межами України. При цьому слід зазначити, що за інформацією Радіо Свобода, кримінальне провадження за цими обставинами було закрито з огляду на те, що “суддями за власною ініціативою ухвалені рішення про виправлення описок” (тобто, суддею було прийнято рішення, яким виправлено дати ухвалення рішень, які досліджувалися у рамках кримінального провадження) .

   

  3) Згідно із реєстром судових рішень, суддя виніс ухвалу, якою заборонив Київській міській Раді подавати на підпис та публікувати рішення сесії депутатів Київської міської ради щодо перейменування проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича. За повідомленням Київської міської ради вищевказана зміна назви проспекту відбулася після громадського обговорення, де більшість висловилася про перейменування проспекту, названого в честь радянського генерала Ватутіна, на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

   

  4) Згідно із реєстром судових рішень, був у складі колегії суддів, яка визнала протиправним висновок Центральної атестаційної комісії Національної поліції України щодо невідповідності Григорія Мамки посаді заступника начальника головного слідчого управління МВС України та звільнення його через службову невідповідність, а також поновила його на вказаній посаді.

  Як зазначається у розслідуванні “Схеми”, Григорій Мамка є головним критиком системи поліцейської атестації та публічно звинувачувся екс-керівником Нацполіції Хатією Деканоідзе у нечесній роботі у поліції та тиску на бізнес. Окрім того, за інформацією видання “Новинарня” під час Революції Гідності Григорій Мамка був заступником начальника слідчого управління ГУ МВС України в Київській області та зокрема “розслідував” справу про викрадення автомайданівця Дмитра Булатова. Як зазначає інформаційне агенство “Уніан”, автомайданівця Дмитра Булатова було викрадено 23 січня 2014 року. 30 січня 2016 року його знайшли зі слідами побоїв. Однак, інформація про результати розслідування відсутня.

   

  5) Згідно із реєстром судових рішень Арісірій був головуючим у складі колегії, яка відмовилася визнавати протиправними прийняття Олександра Терещука до Національної гвардії поза процедурою, визначеною Законом України “Про очищення влади”.

  За інформацією видання “Lb.ua”, Терещук підпав під люстрацію, оскільки за часів Віктора Януковича він займав високі посади в міліції. З березня 2010 по червень 2012 року працював начальником Голосіївського райуправління ГУ МВС у Києві. З червня 2012 року по листопад 2012-го був начальником Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків у МВС. З листопада 2012-го очолював Управління МВС України у Волинській області.

   

  6) Відповідно до реєстру судових рішень, суддя Арсірій був головуючим у складі колегії, яка скасувала рішення Міністерства культури про занесення історичної будівлі в центрі Києва по вулиці Грушевського до Державного реєстру нерухомих пам’яток, задовольнивши позов ТОВ “Грааль”. За інформацією видання “Українська правда”, ТОВ “Грааль” пов’язане із Табачником, екс-міністром освіти часів Януковича, та вже понад 10 років намагається побудувати на вказаному місці хмарочос, що повністю порушить архітектурну цілісність ансамблю по вулиці Хрещатик, а також спотворить правий берег Києва, оскільки будівля буде вищою за Лаврську дзвіницю та набагато вищою за інші будівлі.

   

Участь у резонансних справах

1) За інформацією з веб-сайту Prosud та реєстру судових рішень суддя прийняв постанову, якою визнав протиправним висновок податкового органу відносно недостовірних відомостей у майновій декларації судді Житомирського окружного адміністративного суду Токаревої М.С.

2) За інформацією видання “Українська правда” та реєстру судових рішень, Арсірій визнав незаконним обрання Р. Маселка членом ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.

3) За інформацію з веб-сайту “Судовий репортер”, 20 вересня 2018 року суддя Арсірій виніс рішення про задоволення адміністративного позову народного депутата України Борислава Розенблата. Зазначеним рішенням було визнано протиправними дії Національного антикорупційного бюро України, погоджених із прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України, щодо проведення оперативно-розшукових дій та зобов’язано детективів і прокурорів дотримуватись законодавства щодо гарантій депутатської недоторканості у так званій «бурштиновій справі».

Як повідомляє “Судовий репортер”, у вказаній справі агент НАБУ Катерина Сивокінь, видаючи себе за представника іноземної компанії, начебто передала народним депутатам – Максиму Полякову і Бориславу Розенблату та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні. Йдеться про підготовку законопроектів, ймовірний незаконний вплив на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, прокуратури і судів.

Інша інформація

За даними з веб-сайту NV.UA у  2016 році був обраний до Ради суддів. За інформацією з веб-сайту Ради суддів Арсірій є членом комітету стратегічного розвитку.

За інформацією із веб-сайту Вищої ради правосуддя був кандидатом на посаду члена Вищої ради правосуддя.


ЗМІ про суддю

Розслідування Prosud

Що вони собі насудили

Судья Руслан Арсирий: циничные решения, "левые доходы", дома из "ниоткуда"

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу