Амельохін Віталій В’ячеславович

Суддівська кар’єра:

27.04.2010  –  суддя Полтавського окружного адміністративного суду.

16.07.2010  –  т.ч. –  суддя Окружного адміністративного суду м. Києва 2017 році призначений на посаду).

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2015-2019 роки:

 1. Амельохін Антон Андрійович (племінник) – з 2019 – секретар судових засідань Окружного адміністративного суду міста Києва.

 

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012 – 2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді з 2017 року по теперішній час

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності з 2017 року по теперішній час

 • Ухвалення сумнівних рішень

  У 2012 році суддя Амельохін своєю ухвалою відмовив у забороні проведення будь-яких будівельних робіт на території Гостинного двору (у якості заходу забезпечення позову). Зрештою 19 квітня 2013 року 19 квітня 2013 року Амельохін у складі колегії прийняв постанову, якою узаконив рішення Кабінету Міністрів України щодо виключення будівлі Гостинного двору у м. Києві зі списку пам'ятників архітектури та відмовив у ініціюванні включення Гостинного двору до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

  У подальшому вищевказана постанова була скасована Вищим адміністративним Судом України як така, що прийнята з порушенням вимог процесуального законодавства.

  Зазначимо, що Гостинний двір – будівля (торгівельний комплекс), яку було зведено у 1809 році. За інформацією з веб-сайту "Depo.ua", у 2012 році цю будівлю вищевказаним рішенням Кабміну було виключено зі списку пам’ятників архітектури, а земельну ділянку під будівлею було передано для проведення реконструкції будівлі під торгівельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Вищевказане рішення визвало численні протести серед захисників пам’яток архітектури м. Києва.

 • Неетична поведінка

  За інформацією із веб-сайту "Bihus.info", Амельохін є одним із суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, якому у 2013 році було надано службове житло у м. Києві. За інформацією видання "Українська правда" та реєстру судових рішень, суддя подав позов щодо зобов’язання голови суду звернутися із вимогою виключити квартиру із числа службових і передати судді у постійне користування, який було задоволено, а відповідне рішення було виконане. У такий спосіб суддя унеможливив передачу вищевказаної квартири іншим державним службовцям, які потребуватимуть службового житла, після звільнення Амельохіна з посади судді та фактично використав своє службове становище в особистих цілях.

Резонансні справи

За інформацією з офіційного веб-сайту Окружного адміністративного суду міста Києва, 18 квітня 2019 року суддя Амельохін входив до складу колегії суддів, яка задовольнила позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів та визнала протиправними рішення, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «Приватбанк», та визнала нечинними з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу