Алєйніков Володимир Олександрович

Суд

Центральний районний суд м. Миколаєва

Заступник Голови суду

Статус

Суддя суду з 04.06.1999

Декларації
  • Порушення прав та свобод

    У висновку Громадської ради доброчесності, з посиланням на матеріал порталу “Преступности нет”, зазначено, що у справі за обвинуваченням у хабарництві депутата місцевої ради суддя Алєйніков заборонив журналістам не лише здійснювати фото та відео фіксацію судового засідання, але й заборонив користуватися диктофоном. На порталі також опубліковано відео, яке демонструє неетичну поведінку судді під час судового засідання. 

    На думку Громадської ради доброчесності, такі дії судді не можна кваліфікувати інакше як грубе і цинічне свавілля, яке порушує принцип гласності судового процесу, та підриває довіру громадян у чесне і справедливе правосуддя. 

Інша інформація

1)Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 рр., отримавши 727 балів за результатами кваліфікаційного оцінювання та негативний висновок Громадської ради доброчесності, що не дозволило йому увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

2) Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Верховного Суду у 2018-2019 рр., однак вибув з конкурсу.

 

Резонансні справи

За інформацією порталу “novosti-n”, у 2014 році нібито переглянув вирок міліціонеру Олександру Фартушному, який жорстоко побив двох студентів, внаслідок чого вони отримали тяжкі травми. Попереднім вироком суду О. Фартушного було засуджено до чотирьох років позбавлення свободи та штрафу. Суддя Алєйніков засудив О. Фартушного до 326 днів позбавлення свободи, але, оскільки протягом цього строку О. Фартушний перебував у СІЗО ще до судового засідання, то після судового засідання він фактично опинився на свободі. Згодом, як повідомляє прокуратура Миколаївської області, Апеляційний суд Миколаївської області скасував зазначений вирок.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу