Аблов Євгеній Валерійович

Суддівська кар’єра:

2007-2010 –  суддя  Одеського окружного адміністративного суду.

2010 – т.ч. – суддя Окружного адміністративного суду м. Києва (у 2012 році обраний на посаду судді безстроково)

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2014-2018 роки:

 1. Аблова Юлія Юріївна (колишня дружина) – з 29 вересня 2016 року по теперішній час займає посаду судді Комінтернівського районного суду Одеської області. До того часу Юлія Юріївна працювала в органах прокуратури на посаді прокурора Одеської міської прокуратури №3 (2015-2016 роки) та прокуратури Приморського району м. Одеси (2012-2015 роки).
 2. Аблов Володимир Сергійович (двоюрідний брат) – до 2015 року працював в органах МВС в Одеській області.
 3. Скоріков Артем Едуардович (двоюрідний брат колишньої дружини) – з 2017 року обіймає посаду помічника оперуповноваженого в Одеському управлінні департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. З 2015 року по 2017 обіймав посаду молодшого інспектора в Управлінні поліції охорони в Одеській області при головному управлінні Національної поліції. До цього часу з 2008 року працював на посаді міліціонера Святошинського відділу державної служби охорони Управління державної служби охорони при ГУ МВС України в м. Києві.  

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012 – 2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків з 2018 року до сьогодні 

Рішення Другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя “Про відмову у притягненні судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В. до дисциплінарної відповідальності”

Рішення Другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя “Про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В.

 • Непрозорість статків

  У декларації за 2016 рік вказано про наявність у судді та його родини нерухомого майна лише у м. Одесі. У той же час відсутні будь-які відомості про наявність житла на будь-якому праві у судді чи його родини за місцем роботи (у м. Києві чи неподалік м. Києва).

  Окрім того, суддя є фігурантом сюжету «Слідство.Інфо» про подорожі суддів. За інформацією, отриманою журналістами від правоохоронців, суддя Аблов є одним із п’яти найбільших мандрівників цього суду. Так, навесні 2012 році суддя відвідав Грецію, Кубу, Єгипет, ОАЕ та Туреччину, а навесні 2013 року Німеччину, Грецію, Сінгапур, Туреччину та ОАЕ.

   

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) 9 грудня 2013 суддя Аблов прийняв постанову, якою зобов’язав представників МВС, МНС та КМДА звільнити Майдан Незалежності та центральні вулиці Києва від протестувальників. Згідно із інформацією видання “Українська правда”, після цього в ніч з 10 на 11 грудня відбулась невдала спроба розігнати Майдан. За інформацією та спогадами учасників Майдану у ніч 11 грудня працівники Беркуту активно застосовували фізичну силу, спеціальні засоби до протестувальників, знищували барикади, намагаючись повністю силою розігнати мирний мітинг. У результаті багатьом мітингувальникам було заподіяно тілесні ушкодження різної тяжкості. Тоді вперше після татаро-монгольської навали у 1240 році Михайлівський золотоверхий бив у дзвони вночі для того, щоб скликати якомога більше киян для відстоювання права на мирне зібрання. Окрім того, за повідомленням DT.UA центральні станції метро були закриті без жодної причини для ускладнення можливості збиратися на Майдані Незалежності.

  Як вбачається із рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Аблов при ухваленні зазначеної постанови допустив істотне порушення норм процесуального права та відповідно зроблено про  наявність ознак ознак дисциплінарного проступку в діях судді. Однак, суддю не було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

  2) Відповідно до реєстру судових рішень, суддя Аблов був у складі колегії, яка заборонила опозиційним політичним партіям та громадським організаціям проводити мітинги, збори та демонстрації у центрі м. Києва (у тому числі, по вулиці Хрещатик та на Майдані Незалежності) на День Незалежності у 2011 році.

  3) 19 квітня 2013 року Аблов у складі колегії прийняв постанову, якою узаконив рішення Кабінету Міністрів України щодо виключення будівлі Гостинного двору у м. Києві із списку пам'ятників архітектури та відмовив у ініціюванні включення Гостинного двору до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

  У подальшому вищевказана постанова була скасована Вищим адміністративним Судом України як така, що прийняття з порушенням вимог процесуального законодавства.

  Зазначимо, що Гостинний двір - будівля (торгівельний комплекс), яку було зведено у 1809 році. За інформацією з веб-сайту “Depo.ua”, у 2012 році цю будівлю вищевказаним рішенням Кабміну було виключено зі списку пам’ятників архітектури, а земельну ділянку під будівлею було передано для проведення реконструкції будівлі під торгівельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Вищевказане рішення визвало численні протести серед захисників пам’яток архітектури м. Києва.  

  4) Як повідомляє одеське видання “Думская”, суддя виніс рішення, яким визнав право Білгород-Дністровської районної державної адміністрації розпоряджатися “курортною” землею (масивами земель площами 614,3 та 538,9 га) поруч з населеними пунктами Затока та Сергіївка Одеської області. Як звертає увагу видання “Думская”, у 1966 році ця земля була передана Затоківській та Сергіївській селищним радам, а тому таке рішення судді могло призвести до скасування усіх рішень, що стосувалися зазначеної землі, починаючи з того часу.

  У подальшому ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду таке рішення судді було скасоване як таке, що було прийнято із порушенням норм матеріального та процесуального права.

  5) Згідно із реєстром судових рішень, Аблов був головуючим у складі колегії суддів, яка унеможливила проведення інвентаризації Іршанського гірничо-збагачувального комбінату для повернення у державну власність та зобов’язала укласти новий договір оренди щодо Іршанського гірничо-збагачувального комбінату з ПАТ “Кримський титан”.

  Як вказує видання “Дзеркало тижня”, спір виник у зв’язку небажанням ПАТ “Кримський титан”, що належить олігарху Дмитру Фірташу, повертати державі Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат, який був орендований ПАТ “Кримський титан”. Унеможливши проведення інвентаризиції та зобов’язавши укласти новий договір, ПАТ “Кримський титан” отримував й надалі можливість користуватися зазначеним комбінатом.

  У подальшому вищевказане рішення було скасоване постановою Київського апеляційного адміністративного суду, правомірність якої підтверджена ухвалою ВАСУ.

  6) Журналісти проекту “Наші гроші” зазначають, що суддя Аблов був у складі колегії суддів, якою було відмовлено у скасуванні рішення конкурсних торгів, по яких у лютому 2015 закуповувалися тактичні рюкзаки для потреб підрозділів МВС в АТО у компанії, яка за даними журналістського розслідування, наближена до міністра внутрішніх справ Авакова. Також суд не визнав протиправними дії посадових осіб МВС під час закупівлі вказаних рюкзаків..

  Як повідомляє видання “Українська правда” у лютому з’явилося відео з прихованої камери, на якому особа, схожа на сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова, імовірно, домовлялася з екс-заступником керівника МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства. За інформацією видання, Національним антикорупційним бюро України відносно зазначених відомостей здійснюється досудове розслідування.  

   

 • Неетична поведінка

  1) За інформацією із веб-сайту “Bihus.info”, Аблов є одним із суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, якому у 2013 році було надано службове житло у м. Києві. При цьому за інформацією видання “Українська правда” та реєстру судових рішень, суддя подав позов щодо зобов’язання голови суду звернутися із вимогою виключити квартиру із числа службових і передати судді у постійне користування, який було задоволено, а відповідне рішення виконано. У подальшому, як зазначається у журналістському розслідуванні “Наші гроші”, суддя приватизував квартиру та продав її за 9,1 млн. грн. Таким чином, суддя своїми діями унеможливив передачу вищевказаної квартири іншим державним службовцям, які потребуватимуть службового житла, після звільнення Аблова з посади судді та фактично використав своє службове становище в особистих цілях. 

  2) За інформацією із веб-сайту проекту “Слідство.Інфо”, 13 березня 2019 року суддя влаштував святкування Дня народження у дорогому ресторані у центрі міста Києва, на яке були запрошені впливові представники судової та правоохоронної системи. Як зазначають журналісти, ресторан було орендовано повністю, а на вході була охорона. За словами журналістів, така закрита вечірка з фуршетом могла обійтися у 100-110 тисяч гривень.

  3) Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя, у провадженні судді Аблова перебувала справа за адміністративним позовом ГО “Український суспільно-правовий рух: Демократія через право” до Національного антикорупційного бюро України, однак суддя подав заяву про самовідвід. Він мотивував це тим, що на момент розгляду справи детективом НАБУ проводилося досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо законності походження статків судді та його родини. При цьому дисциплінарна палата вважає, що при мотивуванні самовідводу суддя вдався до оцінки правомірності дій детектива НАБУ, звинуватив його у зловживанні владою та службовим становищем, перевищенні службових повноважень, чим допустив втручання в діяльність вказаного детектива та порушив презумпцію невинуватості. 

  Після задоволення заяви Аблова про відвід, у своєму інтерв’ю на телеканалі “Право-TV”, суддя прокоментував вищезазначену справу, надаючи публічну оцінку фактичним обставинам справи та наявним у справі доказам до моменту визнання таких доказів належними і допустимими та їх дослідження судом. 

  У результаті Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила притягнути Аблова до дисциплінарної відповідальності за вищевказані дії та застосовала до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення. Суддя Аблов оскаржив зазначене рішення дисциплінарної палати до Вищої ради правосуддя, яка змінила його та застосувала дисциплінарне стягнення у виді суворої догани

dfdsfsd

dfsfdsfdsfds

Участь у резонансних справах

1) Як повідомляє видання “Уніан”, у березні 2011 року суддя прийняв рішення, яким відмовив академіку Борису Патону у скасуванні ордера Головного управління екології та охорони природних ресурсів КМДА на видалення дерев та кущів, який мав наслідком знищення зеленого парку заради будівництва підстанції для НСК «Олімпійський».

2) У 2014 році виніс ухвалу щодо тимчасового припинення ретрансляції в багатоканальних телемережах іноземних програм «Первый канал. Всемирная сеть» (ОАО «Первый канал»), «РТР-Планета», «Российский Информационный канал «Россия-24» (ВГТРК «Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания»), «НТВ Мир» (ОАО «Телекомпания НТВ»).

3) Як вбачається з реєстру судових рішень, суддя Аблов 20 грудня 2018 року постановив ухвалу про забезпечення позову, відповідно до якої суд зупинив дію наказу МОЗ України про звільнення Катерини Амосової з посади ректора НМУ ім.О.О.Богомольця та заборонив скликання та/або проведення засідання вченої ради університету, окрім як під головуванням Катерини Амосової.

За інформацією видання “Українська правда. Життя”, 20 лютого 2018 року Катерину Амосову було відсторонено від посади  ректора на час службової перевірки у зв'язку зі зривом ліцензованого тестування "Крок" для студентів-стоматологів. У подальшому, як зазначає “Українська правда”, 30 березня 2018 року комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою.  

20 вересня рішенням Печерського суду м. Києва екс-ректора було поновлено на посаді. Проте, як повідомляє Радіо Свобода, вже 1 жовтня МОЗ вдруге розірвало контракт з Амосовою у зв’язку з невиконанням останньою вимог Державної аудиторської служби України. Виконуючим обов’язки ректора НМУ було призначено Олександра Науменка.

Катерина Амосова оскаржила наказ про звільнення до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Інформація щодо статків

Згідно із декларацією за 2016 рік, суддя отримав у вказаному році подарунок 1,5 млн.грн, імовірно від матері.


ЗМІ про суддю

Столичний суддя не задекларував триповерховий котедж матері під Одесою

Суддя відсудив у суду 140 тисяч гривень

Жека 20 відсотків

Жека 20 відсотків - 2

Жека 20 відсотків - 3

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу