Кріль Лука Михайлович

За інформацією з веб-сайту “Слово і діло”, Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з працівниками Служби безпеки України нібито викрили на отриманні неправомірної вигоди в сумі 1000 євро суддю Кріля. Зазначені кошти, за версією слідства, він ймовірно отримав від особи, щодо якої в 2018 році працівники патрульної поліції склали протокол про адміністративне правопорушення за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

19 грудня 2018 року судді Крілю Л.М. вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

10 січня 2019 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 19 лютого 2019 року, відсторонила суддю Кріля Л.М. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Рішенням Вищої ради правосуддя 12 лютого 2019 року за клопотанням керівника САП Назара Холодницького було продовжено строк тимчасового відсторонення судді до 18 березня 2019 року. Наразі кримінальна справа, обвинувачуваним в якій є суддя, перебуває на розгляді у Вищому антикорупційному суді.

21 листопада 2019 року рішенням Вищої ради правосуддя суддю відсторонено від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.