Заїка Микола Миколайович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

за результатами пленарного засідання

НЕГАТИВНИЙ ВИСНОВОК ГРД

Результати анонімного письмового тестування -  60,75 балів

Результати практичного завдання - 74,5 балів

Загальний результат іспиту - 135,25 балів

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2005 року.

Досьє кандидата.

 Сумнівні рішеннянь

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з офіційного веб-сайту ВАСУ суддя Заїка М.М. був у складі колегії суддів, які 29 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували подання  Вищої ради юстиції про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги. Висновку про порушення присяги Васильєвою дійшла ТСК, яка аналізувала рішення судді щодо учасників протестних акцій під час Революції гідності (зокрема, за висновком комісії, суддя розглядала 2 адміністративні справи відносно учасників протестних акцій зі значними порушеннями норм КУпАП).

Причетність до корупції

Згідно із інформацією з веб-сайту «Доступ до правди» у Рівненській області два підприємства мають спеціальні дозволи на користування надрами з корисними копалинами бурштину: Державне підприємство «Бурштин України» і ТОВ «Центр «Сонячне ремесло», 75% корпоративних прав якого належать дружині судді Симсі Галині Василівні (відповідно до даних декларації за 2015 рік). Як зазначено на веб-сайті місцевого видання «Polissya.net» ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» є стороною конфлікту з місцевими мешканцями.

 Статки

У 2015 році суддя потрапив до п’ятірки найбагатших суддів України за дослідженням Руху ЧЕСНО. Сукупний дохід його сім’ї становив 4 350 810 грн.

Електронна декларація за 2015 рік.

Рішення  ГРД

За результатами розгляду справи кандидата Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики. Основні причини висновку про невідповідність - недостовірність відомостей у деклараціях; участь у реабілітації суддів Майдану.

 

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу