Заєць Тарас Олександрович
Інформація щодо участі кандидата у конкурсі
Проміжні результати:
Результати анонімного письмового тестування – 88,5
Результати практичного завдання – 75
Загальний результат іспиту – 163,5
ВИБУВ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПЕЦЗАСІДАННЯ
-
Оцінка доброчесності
Причетність до ухвалення сумнівних рішень
За повідомленням “Слідство.Інфо”, суддя Заєць Тарас Олександрович у лютому 2014 року постановив ухвалу про застосування щодо активіста Євромайдану запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком 60 діб.
Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду можливість виникнення у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтованих сумнівів у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при прийнятті суспільно важливого судового рішення може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.
Порушення норм професійної етики
У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, залишення їх без змін, продовження строку тримання під вартою, обвинувальних вироків щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”, у зв’язку з їх участю у таких акціях.
Однак, суддя Заєць Т.О. у власній декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було постановлено ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно активіста Революції Гідності. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду зазначення недостовірних відомостей в декларації доброчесності є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.
-
Біографічна довідка
Освіта:
2010 – Одеська національна юридична академія;
2007 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Кар’єра:
2012 – т.ч. – суддя Святошинського районного суду міста Києва;
2011-2012 – юрисконсульт ТОВ “Юридична компанія “Фінанси та Кредит Лекс”;
2007-2011 – працював на різних посадах (помічник судді, радник голови суду, помічник судді) у Київському апеляційному адміністративному суді.
Зв’язки:
Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2013-2017 роки:
- Леонтович Катерина Григорівна (мати) – з 2006 по 2016 обіймала посаду судді Вищого адміністративного суду України;
- Заєць Арина Сергіївна (дружина) – з 2012 по 2017 працювала спеціалістом у Вищій раді правосуддя (до 2013 – Вища рада юстиції);
- Заєць Олеся Олександрівна (сестра) – з червня по листопад 2015 працювала в апараті Вищого адміністративного суду України; з 2014 по 2015 працювала в апараті Генеральної прокуратури України.
- Леонтович Андрій Миколайович (дядько) – з 2010 обіймає посаду судді Київського окружного адміністративного суду;
- Леонтович Максим Андрійович (двоюрідний брат) – з 2011 по т.ч. працює на різних посадах (помічник заступника голови, помічник секретаря дисциплінарної секції, головний спеціаліст) у Вищій раді правосуддя (до 2013 – Вища рада юстиції);
- Леонтович Олексій Андрійович (двоюрідний брат) – з 2014 по 2015 працював стажистом на посаді прокурора прокуратури Миколаївського району Одеської області.
Офіційні документи щодо кандидата:
Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки
Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки
-
Додаткова інформація
1) На сайті Українського центру суспільних даних наведено статистичний аналіз суддівської практики за 2013-2014 роки у “справах Автомайдану”, у якому зазначено, що суддя Заєць розглядав справу про позбавлення водійських прав активіста Автомайдану, однак повернув матеріали адміністративної справи органам ДАІ для належного оформлення документів.