Закропивний Олександр Васильович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

Отримав менший за мінімально допустимий бал для анонімного письмового тестування

Результати анонімного письмового тестування - 51,75 балів

Кандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Сумнівні рішення

У жовтні 2010 року журналісти «5 каналу» вимагали від Вищої ради юстиції ініціювати звільнення Олександра Закропивного, на той момент, судді Апеляційного суду Києва. Заінформацією з веб-сайту «Українські новини», суддя разом зі своїми колегами  залишив чинним рішення Подільського районного суду Києва про зобов’язання «5 каналу» і його журналістки Ольги Сницарчук виплатити 20 тис. грн депутатові від НУ-НС Юрію Буту, як відшкодування морального збитку.

У зверненні зазначається, що Закропивний був зацікавлений у прийнятті цього рішення, оскільки був призначений на посаду судді на безстроковий строк за поданням самого Бута як голови підкомітету з питань формування суддівського корпусу (комітету ВР з питань правової політики та правосуддя).

За інформацією видання «Телекритика» суддя потрапив до списку «Вороги української журналістики – 2008». За інформацією Національного союзу журналістів України, суддя, будучи у складі колегії, ухвалив залишити у силі рішення суду І інстанції щодо газети «33 канал», зменшивши суму стягнення до 150 тис. грн.

Причетність до кримінальних правопорушень

За інформацією видання «Газети по-українськи» суддя Закропивний О. в 2007 році збив насмерть жінку з дитиною, проте кримінальна справа була закрита. У статті також зазначено, що суддя Закропивний пропонував гроші родичам загиблих.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу