Загородній Анатолій Федорович

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування –  67,5

Результати практичного завдання – 74

Загальний результат іспиту – 141,5

ВИБУВ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПЕЦЗАСІДАННЯ

 • Оцінка доброчесності

  Причетність до ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Загородній А.Ф. був у складі колегії суддів, яка 29 лютого 2016 року визнала незаконним та скасувала подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги. Висновку про порушення присяги Васильєвою дійшла ТСК, яка аналізувала рішення судді щодо учасників протестних акцій під час Революції гідності (зокрема, за висновком комісії, суддя розглядала 2 адміністративні справи відносно учасників протестних акцій зі значними порушеннями норм КУпАП).

  У подальшому зазначене рішення було скасоване Верховним Судом України та передано справу на новий розгляд. Під час розгляду справи у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду у задоволенні позову було відмовлено та залишено у силі рішення Вищої ради юстиції стосовно подання про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду можливість виникнення у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтованих сумнівів у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при прийнятті суспільно важливого судового рішення може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.

  Причетність до порушення прав людини

  Згідно із відео, оприлюдненим в мережі членом ГО “Автомайдан” Романом Маселком, під час розглядуу справи про визнання незаконним та скасування рішення від 27 червня 2017 Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення з посади голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка, суддя Загородній був у складі колегії, яка заборонила здійснювати трансляцію судового засідання на сторінці Facebook, а також зобов’язувала вимкнути телефон.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого Антикорупційного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про ознаки порушень прав осіб, які присутні на судовому засіданні, є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію непричетності до порушення прав людини.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  1983 – Харківський юридичний інститут ім. Ф.Е. Дзержинського

   

  Кар’єра:

  2018 – т.ч. – має право на зайняття адвокатською діяльністю;

  20052018 – суддя Вищого адміністративного суду України;

  19872005 – суддя Маньківського районного суду Черкаської області (з 2000 року обраний на посаду судді безстроково);

  1983-1987 – суддя Павлоградського міського народного суду Дніпропетровської області.

   

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2011-2017 роки:

  1. Загородній Андрій Анатолійович (син) – з 2017 по т.ч. працює секретарем судового засідання відділу забезпечення роботи секретаря та судді судової палати для розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів секретаріату Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду, до цього з 2013 до 2017 працював секретарем судового засідання другої судової палати у Вищому адміністративному суді України.

   

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2017 роки

  Декларація доброчесності 2015 рік

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

 • Додаткова інформація

  Участь в інших конкурсах:

  Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 рр, однак отримав менший за мінімально допустимий бал за результатами іспиту й вибув з конкурсу.

   

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу