Ємельянов Артур Станіславович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

Зупинено процес оцінювання до набрання законної сили вироком суду або припинення кримінального провадження

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Вищого господарського суду України з 2013 року.

Причетність до корупції

Як повідомляє Генеральна прокуратура України, Ємельянов А.С. підозрюється у вчиненні злочинів, а саме, втручанні в діяльність судових органів та незаконному втручанні у роботу автоматизованої системи документообігу. Як з’ясувала програма «Наші гроші. Досудилися», в тексті підозри стверджується, що Ємельянов нібито вимагав від підлеглих суддів прийняття потрібних рішень у низці господарських справ. А саме:

– переконував суддю Господарського суду м. Києва задовольнити позов ТОВ “БМК Планета-Міст” про визнання недійсним купівлі-продажу цінних паперів;

– намагався вплинути на того ж суддю у справі за позовом прокуратури м. Києва в інтересах держави щодо скасування рішень про передачу земельної ділянки ТОВ “Славутич”. За даними слідства, Ємельянов вимагав від судді залишити позов без розгляду або відмовити по суті у зв’язку з його необґрунтованістю;

– вимагав відкласти розгляд, припинити та зупинити провадження у справі за позовом до АТ “БТА Банк” (Казахстан) про стягнення 168 млн грн заборгованості;

– надавав вказівку прийняти рішення про задоволення позову ТОВ “Лук Авіа Ойл” про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету.

– здійснював тиск на суддю, що розглядала низку позовів прокуратури про розірвання договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування з приватниками (ТОВ “Сонар ТМ”, ТОВ “Рент Інвест”, ФОП Сусла В. В., ФОП Ковальова С. Е.).

На сьогодні, розслідування у цій справі триває.

Відповідно до інформації з веб-порталу skelet-info cуддя Ємельянов А.С. причетний до супроводу найвідоміших рейдерських захоплень в Україні, зокрема: Костянтинівський завод «Кристал», «Макіївський універмаг», «Механічний завод «ТОР», готель «Братислава», «Полімер Альянс ЛТД», Донецький ЦУМ, ресторан «Дружба» в Костянтинівці, готель «Шахтар», ТРЦ «Декор Донбас», Одеський «Стальканат», найбільший в Європі промтоварний ринок «7 кілометр».

За даними журналістського розслідування “Слідства.Інфо” ГПУ підозрювала Татькова та Ємельянова у вимаганні п’ятисот тисяч британських фунтів у київського бізнесмена Андрія Лепейка. Підприємцю, нібито, запропонували заплатити ці гроші за те, щоб суд ухвалив потрібне рішення і не позбавляв його права власності на торговельний центр «Декор Донбас» в Донецьку.

За даними «Радіо Свобода» у Артура Ємельянова був спільний сумнівний бізнес із членом Вищої ради юстиції Павлом Гречківським. За даними розслідування програми «Схеми» разом вони володіли компанією ТОВ «Оздоровчий центр «Сесіль», яка у 2007 році отримала в оренду 7 гектарів заповідного лісу на Жуковому острові. Незаконність передачі землі згодом оскаржувала прокуратура. Як зазначають “Схеми”, ​теперішня структура власності компанії пов’язана з фірмою у Ліхтенштейні, де у липні 2015 року були арештовані мільйонні рахунки родини судді Ємельянова.

Ухилення від люстрації

В інтерв’ю інформаційному агентству «UNN» екс-голова люстраційного департаменту Мін’юсту Т. Козаченко повідомила, що суддя ВГСУ Артур Ємельянов підпадав під майнову люстрацію.  Але ДФС видала судді позитивний висновок майнової перевірки, чим врятувала його від люстрації.

Статки

У декларації за 2013 рік в Артура Ємельянова зазначено у приватній власності 7 квартир, 2 земельних ділянки, 2 житлових будинки та ще 7 інших об’єктів нерухомості.

У 2014 році члени сім’ї Ємельянова задекларували у графі дарунки, призи, виграші членів сім’ї – 700 тис. грн. і ще майже 5 з половиною мільйонів доходів від провадження підприємницької діяльності. Маючи такі статки, наступного року Ємельянов задекларував позику у 3 млн грн при тому, що дохід його сім’ї склав 1 млн 375 тис. грн.

Також варто зазначити, що за даними веб-порталу lb.ua на рахунках судді у Швейцарії заарештували 300 млн грн (13 млн швейцарських франків).

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу