Волков Олександр Федорович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

Отримав менший за мінімально  допустимий бал за результатами іспиту

Результати анонімного письмового тестування -  61,5 балів

Результати практичного завдання - 40 балів

Загальний результат іспиту - 101,5 балів

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду 

На посаді судді Верховного суду України з 2003 року. У 2010році був звільнений та знову поновлений на посаді судді Верховного суду України у 2014 році.

Статки

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особі на ім’я Волков Олександр Федорович О.Ф. земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому заповідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком» землю, передану Товариству «Десенка», у 1991 році виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Електронна декларація за 2015 рік.

Додатково

У червні 2010 року Верховна рада за рекомендацією ВРЮ звільнила суддю Волкова О.Ф. з посади за порушення присяги. За інформацією з веб-сайту видання «Дзеркало тижня» порушенням присяги було визнано ухвалення ним  у 2003–2006 рр. ряду процесуальних рішень, а також участь у складі судової колегії суддів Верховного Суду в касаційному перегляді судових рішень, ухвалених з участю брата його дружини — судді одного з апеляційних судів.

Після відмови ВАСУ у визнанні незаконним вищевказаного рішення Волков О.Ф. звернувся до Європейського суду з прав людини. ЄСПЛ у своєму рішенні в січні 2013 року визнав, що звільнення судді Волкова відбувалося з численними порушеннями, зокрема були порушені основні конвенційні принципи щодо незалежного та безстороннього суду; правової визначеності; розгляду справи «судом, встановленим законом»; поваги до приватного життя (статті 6 та 8 Конвенції). У своєму рішенні суд, зокрема, вказує, що «в ході пленарного голосування по його звільненню певні депутати парламенту незаконно проголосували за інших членів парламенту, які були відсутні», суд зазначив, що це було підтверджено «заявами чотирьох членів парламенту і відео розгляду». Таким чином, Європейський суд встановив, що рішення про звільнення Волкова відбулося «за відсутності більшості членів парламенту і в порушення положень українського законодавства».

2014 року Верховною Радою України на виконання вищевказаного рішення ЄСПЛ було прийнято Постанову, якої було скасовано попереднє рішення про звільнення Волкова О.Ф.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу