Сибіга Олександр Миколайович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

за результатами співбесіди

НЕГАТИВНИЙ ВИСНОВОК ГРД

Результати анонімного письмового тестування -  66 балів

Результати практичного завдання - 75,5 балів

Загальний результат іспиту - 141,5 балів

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого господарського суду України з 2010 року

Досьє кандидата.

Сумнівні рішення

Відповідно до реєстру судових рішень суддя Сибіга О.М. був головуючим  у складі колегії суддів, які відмовили задовольнити касаційної скарги заступника прокурора міста Києва про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради, визнання недійсними договорів, що стосувалися земельної ділянки, наданої для будівництва офісно-житлового комплексу з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземною автостоянкою у пров. Киянівському, 12-а у Шевченківському районі м. Києва. Як вбачається з інформації видання «Українська правда», вказане будівництво здійснюється в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ» та не погоджувалося з секретаріатом ЮНЕСКО. За даними видання «Наші гроші» вказане будівництво пов’язане із оточенням екс-«регіонала» Володимира Зубика. Однак, відповідно до реєстру судових рішень вищевказане рішення ВГСУ було скасоване рішенням Верховного Суду України.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік виявився суддею-безхатченком, адже все нерухоме майно у власності його дружини. Примітно, у 2015 році суддя задекларував суддя недобудований житловий будинок площею 719,5 м. кв. У декларації за 2014 рік вказаної інформації не має, оскільки будинок не є введеним в експлуатацію. Як зазначають журналісти програми «Схеми» та радіостанції «Громадське радіо», суддя фактично в цьому маєтку проживає, а «недобудованість житлового будинку» – лише схема як не «світити маєток».

Рішення  ГРД

За результатами розгляду справи кандидата Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики. Основні причини висновку - порушення принципу незалежності судді, отримання і розгляд справи всупереч встановленого законом порядку розподілу справ, не дотримання встановлених законом обов’язків щодо правдивого декларування свого майна.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу