Шицький Іван Богданович

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування – 75,75

Результати практичного завдання – 93

Загальний результат іспиту – 168,75

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата Шицького І.Б. на посаду судді Верховного Суду

ВИБУВ З КОНКУРСУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ

 • Оцінка доброчесності

  Непрозорість статків

  1) Відповідно до інформації з веб-сайту “PROSUD” у 2016 році дружина кандидата отримала подарунок від Савчука Володимира Андрійовича – квартиру розміром 182,1 кв.м у Києві. Зазначена у декларації вартість цієї квартири 249 тис. грн. Однак, як зазначено у матеріалі, така квартира коштує щонайменше 8,3 млн. грн. Окрім того, Громадська рада доброчесності вважає, що отримання дружиною кандидата в 2016 р. подарунку у негрошовій формі від громадянина Савчука В.А. на суму 249 400,00 грн., може свідчити про наявність незабезпечених зобов’язань майнового характеру, які мають істотний вплив на здійснення правосуддя.

  Додатково у матеріалі “PROSUD” зазначається, що у 2016 році дружина екс-судді купила новий VOLKSWAGEN Golf за 706 700 грн, а його дочка кандидата придбала квартиру на 259,5 кв.м в Києві на вулиці Воздвиженській, яка може коштувати більше 10 млн. грн. Вищевказані обставини викликають сумніви у законності походження таких статків.

  2) Як зазначає Громадська рада доброчесності у своєму висновку, ​дружині судді належить житловий будинок загальною площею 459,8 кв.м. в населеному пункті Михайлівка-Рубежівка Київської області, який  згідно з декларацією судді Шицького І.Б. за 2015 рік та декларацією його дружини за 2015 рік, зазначається як “об’єкт, не прийнятий в експлуатацію”. За даними, що містяться в досьє Шицького, заробітна плата дружини в період 2012-2016 рр. становить приблизно 120 тис. грн. на рік, а тому виникають питання щодо формування джерел для будівництва житлового будинку. Також згідно з розслідуванням «PROSUD» вищезазначений житловий будинок не змінював свого вигляду з 2011 року. Громадська рада доброчесності зазначає, що це може свідчити про те, що ніякі будівельні роботи не ведуться і суддя Шицький вказав недостовірну інформацію у своїй декларації

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про ознаки приховування статків родичів та наявність суттєвих розбіжностей між відомостями про майно при порівнянні декларацій є індикаторами, які можуть свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.

   

  Причетність до ухвалення сумнівних рішень

  Як зазначає Громадська рада доброчесності у висновку, суддя Шицький брав участь в колегіальному ухваленні рішень, які були предметом аналізу Європейським судом з прав людини (справа “Сокуренко і Стригун проти України“). У вказаній справі Європейським судом з прав людини  порушення права на справедливий і публічний розгляд справи незалежним і безстороннім судом.

  Згодом Європейським судом з прав людини було розглянуто справу «Верітас проти України», у якій суд знову за схожих обставин констатував порушення права на справедливий суд. Громадська рада доброчесності зазначає, що на практику суддів Верховного Суду України не вплинула констатація Європейським судом з прав людини порушень і це призвело до повторного допущення Верховним Судом України аналогічного порушення, констатованого Європейським судом з прав людини.   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду можливість виникнення у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтованих сумнівів у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при ухваленні судових рішень, що стають предметом розгляду Європейського суду з прав людини, може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  Київський державний університет імені Т.Г .Шевченка.

  Кар’єра:

  19972016 – суддя Верховного Суду України (з 2002 по 2007 рік був головою Судової палати у господарських у господарських справах; з 2012 року введений до складу Судової палати у господарських справах Верховного Суду України);

  1993-1998 – суддя Вищого арбітражного суду України;

  19921993 – член Київського міського суду;

  1987-1992 – народний суддя Радянського районного народного суду м.Києва;

  1985-1987 – помічник прокурора прокуратури Радянського району;

  1984-1985 – стажист, помічник Івано-Франківського транспортного прокурора Львівської транспортної прокуратури;

  1979-1984 – юрисконсульт Івано-Франківського відділення Львівської залізниці;

  серпень-листопад 1976 – інспектор Тлумацького районного відділу соціального забезпечення Івано-Франківської області.

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2012-2017 роки:

  1. Савчук Галина Василівна (теща) – з 2015 року обіймає посаду депутата Шкневської сільської ради Поліського району Київської області.

  Дружина (Шицька Валентина Володимирівна) працює заступником начальника управління пільг, державної та регіональної допомоги у Департаменті соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2017 роки

  Декларація доброчесності 2017 рік

  Рішення про надання Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформації щодо кандидата на посаду судді Верховного Суду Шицького Івана Богдановича

  Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Шицького Івана Богдановича критеріям доброчесності та професійної етики

 • Додаткова інформація

  Участь в інших конкурсах:

  Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 рр, однак за результатами кваліфікаційного оцінювання набрав 730,25 балів, що не дозволило йому увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

  Інша інформація:

  1. Захистив кандидатську дисертацію в Академії адвокатури України.
  2. У 2012 році окремі члени ВРЮ двічі вносили пропозицію про внесення подання про звільнення Шицького І.Б. з посади судді за порушення присяги.
  3. Як зазначає Громадська рада доброчесності, згідно з інформацією в досьє, Шицький І.Б. є засновником Громадської організації ТІЗ “ДЕСЕНКА”, з якою пов’язана передача в приватну власність земельних ділянок у Деснянському районі м. Києва, що викликала значний суспільний резонанс.
  4. Як повідомляє Prosud, згідно з інформацією в досьє, Шицький І.Б. не складав присягу судді.
Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу