Швед Едуард Юрійович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

Отримав менший за мінімально допустимий бал для анонімного письмового тестування

Результати анонімного письмового тестування - 47,25 балів

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1999 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2010 року.

 Сумнівні рішення

Як передає Тиждень.uа Швед Е.Ю. входив до складу колегії судів, яка у лютому 2013 року ухвалила рішення визнати недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. За словами заступника голови ЦВК Андрія Магери зазначене рішення суперечило ряду норм законодавства України. 22 лютого 2014 року Верховна Рада України фактично відновила Домбровського і Балогу у статусі народних обранців.

Як вбачається із реєстру судових рішень 28 березня 2012 року був у складі колегії суддів ВАСУ, які ухвалювали рішення про закриття провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіної до президента України Віктора Януковича про визнання незаконним його указу від 30 грудня 2011 року, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада та Дня Соборності 22 січня.

Суддя Швед Е.Ю. був у колегії суддів, які прийняли рішення про позбавлення депутатського мандата депутата Власенка С.В. у 2013 році через те, що останній був учасником сторони захисту Тимошенко Ю.В. у кримінальній справі з приводу незаконних діях при підписанні газових угод.

Крім того, суддя Швед Е.Ю., як пише видання Тиждень.ua прийняв сумнівне рішення, що суди в Україні не мають права змушувати Верховну Раду України виконувати свої обов’язки, зокрема, призначати позачергові вибори у Києві. У мотивувальній частині документа суддя Едуард Швед постановив, що призначення виборів не є проявом владних повноважень Ради, а тому оскаржувати такі дії в адміністративному порядку неможливо.

Також, як вбачається із реєстру судових рішень суддя Швед Е.Ю. був у складі колегії суддів, які визнали законним виїзне засідання Верховної Ради України від 04 квітня 2013 року. Вищевказане засідання, як зазначається на сайті видання «Тиждень.ua», відоме під назвою «квітневий путч», було організоване Партією Регіонів та КПУ без допуску опозиційних депутатів у будівлі комітетів по вулиці Банковій.

Згідно із реєстром судових рішень та інформацією із видання «Закон і Бізнес» суддя Швед Е.Ю. був у складі колегії, які ухвалювали рішення про визнання незаконною Постанову ВР України «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді» від 24 лютого 2014 року в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КС України Пасенюка О.М. у зв’язку з порушенням присяги судді. Нагадаємо, що порушенням присяги суддями КС України Верховна Рада України назвала прийняття рішення, згідно із яким було повернуто Конституцію України до редакції 1996 року, що значно розширило повноваження Президента України та фактично уможливило здійснення узурпації влади Януковичем.

 Статки

Суддя Швед Е.Ю., як зазначено в аналітиці Руху ЧЕСНО не задекларував земельну ділянку дружини площею 1200 кв. м. в паперовій декларації  за 2015 рік, проте, відповідну інформацію було вказану в електронній декларації за 2015 рік.

Відповідно до декларації за 2015 рік Швед Е.Ю. та його дружина мають 5 земельних ділянок загальною площею 4723 кв. м, дві квартири 98,5 та 156 кв. м та два гаражі. Крім того, подружжя має два легкових автомобіля Lexus RX400H 2008 року випуску та Lexus RX350 2011 року випуску. А також зберігають 94 000 доларів у готівці.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки дружина (Швед О.І.) працює начальником відділу у департаменті охорони здоров’я КМДА, а нерідний син (Швед В.С.) – секретарем судового засідання в Окружному адміністративному суді м. Києва.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу