Саранюк Василь Іванович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

за результатами підсумкового рейтингу

НЕГАТИВНИЙ ВИСНОВОК ГРД

Результати анонімного письмового тестування -  73,5 балів

Результати практичного завдання - 64,5 балів

Загальний результат іспиту - 138 балів

   Загальний бал за результатами кваліфікаційного оцінювання - 659,33 бали

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Суддя у відставці, працював суддею з 1996 року, на посаді судді Вищого господарського суду України з 2011 року. 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Вищого господарського суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Досьє кандидата.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік у власності судді та його дружини перебуває 4 земельних ділянки та два житлових будинки.

Окрім того, у декларації 2015 року суддя задекларував автомобіль марки ВАЗ, права на яке набув ще у 1996 році. Однак, у деклараціях за 2013 та 2014 рік інформація про вказаний автомобіль відсутня.

Портал “Україна кримінальна” повідомляв, що суддя та його дружина використовують будинок, не зазначений у деклараціях. Журналісти порталу також звернули увагу на те, що стиль життя судді не відповідає задекларованим доходам, оскільки численне майно судді та його родини, за звичайних обставин, було б дуже важко придбати та утримувати навіть за суддівську зарплату у розмірі 327 961 грн. Крім того, за словами журналістів, суддя не економить на відпочинку і, наприклад, у 2008 та 2009 роках встиг 10 разів злітати на відпочинок.

Додатково

Видання “Дзеркало тижня” вказує на ймовірну причетність судді Саранюка до схеми, за якою головою Господарського суду міста Києва став сумнозвісний Артур Ємельянов. Наприкинці 2010 року Саранюк, будучи головою суду, написав заяву про перехід до ВГСУ, 13 січня 2011 року відповідну постанову підтримав Парламент, 14 січня колишній президент Янукович перевів Ємельянова в Київ з Донецька, а вже 25 січня ВРЮ призначає А. Ємельянова головою Господарського суду м. Києва.

Рішення  ГРД

За результатами розгляду справи кандидата Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики. Основна причина висновку про невідповідність - недостовірність відомостей у деклараціях.

 

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу