Сапальова Тетяна Валентинівна

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування – 69

Результати практичного завдання –  75,5

Загальний результат іспиту – 144,5

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата Сапальової Т.В. на посаду судді Верховного Суду

ВИБУЛА З КОНКУРСУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ

 • Оцінка доброчесності

  Причетність до ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається з Єдиного реєстру судових рішень, суддя Сапальова Т.В. у листопаді 2013 року була головуючою у складі колегії суддів у справі ГО “Фронт змін”, ВО “Батьківщина” та міській організації політичної партії “УДАР”. В результаті розгляду, колегія прийняла постанову, якою заборонила організаціям встановлювати намети в центральній частині міста Чернівці, тим самим обмежуючи право громадян на мирні зібрання.
  Другою дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя було встановлено, що дане рішення не відповідає Конституції України та практиці Європейського суду з прав людини. Однак, дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відмовила у притягненні судді Сапальової до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду можливість виникнення у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтованих сумнівів у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при прийнятті суспільно важливого судового рішення може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.

   

  Порушення норм професійної етики

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно,зазначаються відомості щодо прийняття рішень щодо обмеження права громадян на мирні зібрання  в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”.

  Однак, суддя Сапальова у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею була винесена постанова про заборону ГО “Фронт змін”, ВО “Батьківщина” та “УДАР” встановлювати намети в центральній частині міста Чернівці в період з 23.11.2013 по 01.12.2013. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду зазначення недостовірних відомостей в декларації доброчесності є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  2002 – Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого.

   

  Кар’єра:

  2018 – т.ч. – суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду;

  2015 – т.ч. – розробник тренінгів, суддя-тренер Національної школи суддів України;

  2010-2018. – суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду (у 2013 обрана безстроково);

  2007-2010 – суддя Вінницького окружного адміністративного суду;

  2006-2007 – помічник судді Вінницького окружного адміністративного суду;

  2005-2006 – консультант у Верховному Суді України;

  2001-2005 – працювала юрисконсультом на підприємствах;

  1998-2000 – спеціаліст Головного державного об’єднання правової інформації та пропаганди правових знань Міністерства юстиції України.

   

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2013-2017 роки:

  1. Ганкіна Ірина Анатоліївна (двоюрідна сестра) – з 2004 по т.ч. працює суддею Вінницького районного суду Вінницької області.

   

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2016 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

  Декларація доброчесності 2015 рік

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

  Рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя “Про відмову у притягненні суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду Сапальової Т.В., Боровицького О.А., Полотнянка Ю.П. до дисциплінарної відповідальності”

 • Додаткова інформація

  Інша інформація:

  За даними офіційного веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 8 червня 2018 року Комісія ухвалила рішення про відповідність Тетяни Сапальової займаній посаді судді.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу