Сахно Роман Іванович

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування – 79,5

Результати практичного завдання – 58

Загальний результат іспиту – 137,5

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата Сахно Р.І. на посаду судді Верховного Суду

ВИБУВ З КОНКУРСУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПІВБЕСІДИ

 • Оцінка доброчесності

  Причетність до ухвалення сумівних рішень

  У висновку Громадської ради доброчесності зазначено, що суддя Сахно був членом колегії суддів, яка здійснювала розгляд у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Юлії Тимошенко у здійсненні незаконних дій при підписанні газових угод. Колегія за участі судді Сахна Р. І. ухвалою від 29.08.2012 року підтвердила законність вироку, згідно з яким Тимошенко Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 7 років.

  30 квітня 2013 року Європейським судом з прав людини прийнято рішення у справі “Тимошенко проти України”, яким серед іншого визнано, що ця справа була наслідком політично мотивованого переслідування лідера опозиції шляхом ініціювання декількох кримінальних справ після зміни влади та перед парламентськими виборами.

  14 квітня 2014 року Верховний Суд України у повному складі переглянув справу та скасував вирок та усі попередні рішення як незаконні та необгрунтовані.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду можливість виникнення у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтованих сумнівів у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при прийнятті суспільно важливого судового рішення може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.

  Непрозорість статків

  У висновку Громадської ради доброчесності з посиланням на інформацію видання “Українська правда”  зазначається, що Сахно Р.І. є в реєстрі мешканців державного «Будинку відпочинку Конча Заспа». Однак, вказане матеріальне благо за відповідний період у деклараціях за 20132014 роки не зазначається. Вказані дії, на думку Громадської ради доброчесності, містять ознаки незаконного збагачення і не можуть визнаватися доброчесними.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду неповнота даних у декларації є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.

  Порушення норм професійної етики

  1) Як зазначили журналісти ТСН, суддя Сахно не сплачував аліменти на утримання своєї неповнолітньої дитини, у зв’язку з чим його колишня дружина, Сахно Людмила Степанівна, подала відповідний позов до суду. 20 лютого 2015 року Дніпровський районний суд м. Києва, розглянувши цивільну справу за її позовом, ухвалив рішення задовольнити його і стягнути з Сахна аліменти.

  Як зазначила Громадська рада доброчесності, ухилення від виконання передбаченого чинним законодавством України обов’язку по утриманню малолітньої дитини до досягнення нею неповноліття з боку судді є не є прикладом законослухняної поведінки.

  2) У висновку Громадської ради доброчесності зазначається, що син судді Сахно у 2013 році став власником квартири у м. Рівному, яка була видана Сахну Р.І. спочатку як службова у 2010 році, коли він ще був головою Військового місцевого суду Рівненського гарнізону, а потім виведена на підставі рішення суду за позовом Сахна Р.І.. У такий спосіб суддя унеможливив передачу вищевказаної квартири іншим державним службовцям, які потребуватимуть службового житла після звільнення з посади судді та фактично використав своє службове становище в особистих цілях.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про поведінку, яка може не відповідати високому статусу судді, є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  1998 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Військовий інститут.

   

  Кар’єра:

  2010-2017 – суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;

  20072010 – суддя військового місцевого суду Рівненського гарнізону (з 2008 року – голова суду);

  2005-2007 – суддя військового місцевого суду Київського гарнізону (з 2007 року обраний на посаду судді безстроково);

  2002-2005 – суддя військового місцевого суду Дарницького гарнізону.

   

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2017 роки:

  1. Сахно Людмила Миколаївна (дружина) – з 2011 по 2017 рр. працювала у кримінальній палаті Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, спочатку на посаді спеціаліста секретаріату управління забезпечення діяльності судової палати у кримінальних справах (2011 р.), з 2011 по 2015 рр. – на посаді головного консультанта в управлінні організаційного забезпечення діяльності Голови і заступників суду; з 2015 по 2017 рр. – головним консультантом відділу забезпечення діяльності заступника Голови та секретаря судової палати.
  2. Сахно Дмитро Іванович (брат) – з 2016 року по теперішній час працює у Прокуратурі Донецької області на посаді прокурора відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення. До цього був прокурором іншого відділу в Прокуратурі Донецької області (2015-2016), заступником Маріупольського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері (серпень-грудень 2014), прокурором відділу в Прокуратурі м. Києва (2012-2014), заступником Добропільського міжрайонного прокурора Донецької області (2004-2012).

   

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє 2016 рік

  Досьє 2018 рік

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2017 роки

  Декларація доброчесності 2015 рік

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

  Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Сахна Романа Івановича критеріям доброчесності та професійної етики за 2017 рік

 • Додаткова інформація

  Участь в інших конкурсах:

  Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 роки, однак вибув із конкурсу за результатами пленарного засідання (148,5 балів).

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу