Переверзева Лариса Іванівна
Інформація щодо участі кандидата у конкурсі
Проміжні результати:
Результати анонімного письмового тестування – 77,25
Результати практичного завдання – 85,5
Загальний результат іспиту – 162,75
Остаточний результат – 710,35
ВИБУЛА З КОНКУРСУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПІДСУМКОВОГО РЕЙТИНГУ
-
Оцінка доброчесності
Причетність до ухвалення сумнівних рішень
Як повідомляє видання “Новости Донбасса”, 16 липня 2012 року суддя Лариса Переверзева ухвалила вирок громадському активісту Костянтину Лаврову, згідно з яким його було засуджено до 5 років позбавлення волі за нібито вимагання 7 тис. доларів в працівника корпорації “Менеджмент ассетс компані”, яка належала сину тодішнього президента України Віктора Януковича.
Як зазначає “Радіо Свобода”, слідство звинувачувало Лаврова у вимаганні грошей за припинення акцій протесту мешканців Донецька проти будівництва корпорацією нового будинку на місці знесеного готелю “Дружба”.
Згідно із інформацією із проміжного звіту Української Гельсінської спілки з прав людини справа Костянтина Лаврова була віднесена до справ, пов’язаних із переслідуванням громадянського суспільства у 2011 році.
Як йдеться в повідомленні видання “DW”, опитані юристи висловили сумнів щодо адекватності призначеного Лаврову покарання і кваліфікації злочину судом. Як зазначає інформаційне видання “Уніан”, у подальшому вищевказаний вирок був скасований Апеляційним судом Донецької області.
Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду можливість виникнення у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтованих сумнівів у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при прийнятті суспільно важливого судового рішення може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.
Непрозорість статків
У декларації за 2017 рік зазначено, що на праві користування з 2011 року у судді перебуває квартира площею 42,8 кв.м у м. Києві. Проте, у деклараціях за 2014, 2015 і 2016 роки відомості про цю квартиру відсутні.
Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про суттєві розбіжності між відомостями про майно при порівнянні декларацій є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.
-
Біографічна довідка
Освіта:
1989 – Донецький державний університет
Кар’єра:
2015 – т.ч. – суддя Краматорського міського суду Донецької області;
2002-2015 – суддя Ворошиловського районного суду міста Донецька (з 2009 року обрана на посаду судді безстрокова);
1990-2002 – адвокат Донецької обласної колегії адвокатів;
1989-1990 – стажист Донецької обласної колегії адвокатів.
Офіційні документи щодо кандидата:
Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки
Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки
Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки
-
Додаткова інформація
Інша інформація
Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, у 2015 році суддя Переверзева Лариса Іванівна постановила ухвалу про застосування до сержанта військової служби правопорядку Олександра Ружанського запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
За інформацією видання “Українська правда”, Ружанському інкримінують бійку з двома цивільними у місті Краматорську та застосування травматичної зброї. Як зазначає “Радіо Свобода”, сам Ружанський стверджує, що скористався травматичною зброєю з метою самозахисту, а арешт пов’язує зі своєю публікацією, у якій звинувачував у корупції головного військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика.