Наставний Вячеслав Володимирович

НЕГАТИВНИЙ ВИСНОВОК ГРД

Результати анонімного письмового тестування -  71,25 балів

Результати практичного завдання - 108 балів

Загальний результат іспиту - 179,25 балів

Загальний бал за результатами кваліфікаційного оцінювання–826

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Досьє кандидата.

Сумнівні рішення

Відповідно до даних реєстру судових рішень у 2014 році суддя Наставний В.В. був у складі колегії суддів, яка прийняла рішення про залишення без змін вироку Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно за обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського районного суду міста Києва Сергія Зубкова. Слід вказати, що цей вирок викликає деякі сумніви. Зокрема, як повідомляє видання «Українська правда», свідки, допитані у ході судового розгляду цієї справи, зазначали, що не впізнають в підсудних вбивць та сумніваються в тому, що слідчі правильно зафіксували їхні слова у відповідних протоколах. Інші докази щодо підтвердження вини Павличенків також є сумнівними.

Відповідно до реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту «РБК-Україна» у 2013 році суддя Наставний В.В. був у складі колегії суддів, яка розглядала у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік у власності судді та членів його сім’ї не має у власності житла (квартира площею 94,7 кв. м перебуває на праві користування). Також у сім’ї судді наявні 88 000,00 дол. США готівкою.

Рішення  ГРД

За результатами розгляду справи кандидата Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики. Основні причини висновку - ухвалення сумнівних рішень ( залишив без змін вирок Ю. Луценку, батьку і сину Павличенкам), порушення принципу відкритості судового процесу.

 

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу