Ковтуненко Віталій Володимирович

ВИБУВ З КОНКУРСУ

Зупинено процес оцінювання до набрання законної сили вироком суду або припинення кримінального провадження

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2006 року, а на посаді судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з 2011 року.

Кар’єра

22 вересня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення направити рекомендації до Вищої ради юстиції щодо звільнення Ковтуненка Віталія Володимировича за порушення присяги: “Комісія дійшла висновку про порушення суддею Ковтуненком В.В. присяги судді, а саме морально-етичних принципів поведінки судді, вчинення дій, що порочать звання судді та викликають сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів, істотних порушеннях ним вимог процесуального закону, які мають систематичний характер.

Ковтуненко успішно оскаржив рішення ВККС до Вищого адміністративного суду України (де працює рідний брат тещі Ковтуненка, Смокович Михайло Іванович, також кандидат до Верховного суду)  Врешті,  18 лютого 2016 року Вища рада юстиції на підставі рішення ВАСУ залишила без розгляду рекомендацію  ВККС про звільнення Ковтуненка.

Сумнівні рішення

Був слідчим суддею у кримінальних справах проти чотирьох волинських активістів Євромайдану Майї Москвич (застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання), Ігоря Гузя (застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту),Володимира Бондаря (застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання) та Миколи Собуцького (застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання).

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя не задекларував нерухомості у своїй власності чи користуванні, натомість в ЗМІ наявна інформація, що суддя нібито проживає в будинку своєї тещі Віри Смокович під Луцьком в селі Липини, який остання купила за 260 тисяч гривень.

Причетність до корупції

Як повідомляє портал “4 влада” в 2015 році проти судді прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо постановлення завідомо неправосудного рішення та службового підроблення. Досудове розслідування завершено, однак, за повідомленням з веб-сайту “Волинське агенство розслідувань” з посиланням на прокурора судове провадження зупинилося на стадії підготовчого засідання. інформація щодо судового розгляду відсутня. За версією обвинувачення, суддя у квітні 2011 року нібито постановив рішення, що дозволило одній із сторін вивести з-під заборони відчуження 27 об’єктів нерухомості та визнати недійсними договори іпотеки, застави приміщень, укладені нею з банками на загальну суму близько 25 млн грн.

Інформацію про цей факт також повідомляє СБУ: “Служба безпеки України припинила корупційні дії судді Луцького міськрайонного суду, який виносив завідомо неправосудні вироки. Унаслідок його протиправних дій низці державних та комерційних банків України було завдано збитків – не повернуто кредити на суму майже 25 мільйонів гривень”.

Як пише “Громадське. Волинь” прокуратура вже понад рік намагається у зв’язку з цим притягнути суддю до кримінальної відповідальності.

Порушення прав людини

Як повідомляє “Волинське агентство розслідувань” рішенням Луцького міськрайонного суду жінку, двох дітей та інваліда виселили із будинку. Не дочекавшись закінчення судової тяганини щодо законності такого виселення, будинок продали на торгах тещі судді цього ж суду Віталія Ковтуненка. Також агентство пише про можливу домовленість між державними реєстраторами та суддями, після якої стала можлива перереєстрація скандального будинку. 8 травня 2015 року обласне управління юстиції видало наказ про перевірку Луцького міського управління юстиції. 21-го травня Луцьке районне управління юстиції перереєструвало речові права на будинок на тещу Ковтуненка Віру Смокович попри те, що судовий арешт ще діяв.  Як повідомляє “Громадське. Волинь” суд неодноразово накладав арешт на цей будинок, а 29 липня 2015 року Апеляційний суд Волинської області підтвердив рішення Ковельського міськрайонного суду щодо скасування торгів на придбання будинку.

Неетична поведіка

Як пише портал “4 влада” 11 травня 2014 року, Волинська Самооборона Майдану зафіксувала порушення правил дорожнього руху суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області Віталієм Ковтуненком. Цей випадок також знайшов підтвердження у рішенні ВККС: “Так, порушивши Правила дорожнього руху, суддя Ковтуненко В. В. відмовився надати інспектору Державної автомобільної інспекції посвідчення водія та документи про право власності на автомобіль і, вважаючи неправомірною зупинку його автомобіля, продовжив рух”.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу