Карпушова Олена Віталіївна

ВИБУЛА З КОНКУРСУ

Не з’явилася на складання анонімного письмового тестування

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2014 року.

Сумнівні рішення

Відповідно до реєстру судових рішень суддя Карпушова О.В. була у складі колегії, яка скасувала рішення Міністерства культури про занесення історичної будівлі в центрі Києва по вулиці Грушевського до Державного реєстру нерухомих пам’яток, задовольнивши позов ТОВ “Грааль”. За інформацією видання “Українська правда” ТОВ “Грааль” пов’язане із Табачником, екс-міністром освіти часів Януковича, та вже понад 10 років намагається побудувати на вказаному місці хмарочос, який повністю порушить архітектурну цілісність ансамблю по вулиці Хрещатик, а також спотворить правий берег Києва, оскільки будівля буде вищою за Лаврську дзвіницю та набагато вищою за інші будівлі.

Статки

Згідно із даними декларації за 2015 рік родина судді володіє нерухомістю (двома квартирами) в тимчасово окупованому місті Донецьк.

Порушення прав людини

За інформацією видання “Українська правда” у 2004 році суддя Карпушова О.В. віддала розпорядження видалити із зали суду Володимира Бойка, журналіста газети “Свобода”. У відповіді  Ради суддів на звернення головного редактора газети зазначено: “проведеною перевіркою встановлено, що суддя Калінінського районного суду м. Донецька Карпушова О.В. допустила порушення закону при вирішенні питання про видалення iз залу судового засідання спеціального кореспондента Володимира Бойка. У зв’язку з цим відносно судді Калінінського районного суду м. Донецька Карпушової О.В. ініційовано питання про дисциплінарну відповідальність”.

Зв’язки

З декларації родинних зв’язків судді ВАСУ Приходько І.В. випливає, що суддя Карпушова О.В. є сестрою судді ВАСУ Приходько І.В..

Додатково

За повідомленням ВККС України у 2016 році суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу