Гришин Геннадій Анатолійович
Інформація щодо участі кандидата у конкурсі
Проміжні результати:
Результати анонімного письмового тестування – 80,25
Результати практичного завдання – 75,5
Загальний результат іспиту – 155,75
Остаточний результат – 719,95
ВИБУВ З КОНКУРСУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПІДСУМКОВОГО РЕЙТИНГУ
-
Оцінка доброчесності
Причетність до ухвалення сумнівних рішень
У висновку Громадської ради доброчесності вказано, що Гришин Г.А., перебуваючи на посаді судді Апеляційного суду Донецької області, брав участь у розгляді справи, за результатами якої суд виніс обвинувальний вирок щодо громадянина Луценка та визнав його винним у вбивстві з корисливих мотивів та незаконному зберіганні вогнепальної зброї.
Ця справа стала предметом розгляду у Європейському суді з прав людини, який визнав порушення положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вказавши, що «права захисту були обмежені до тієї міри, яка підриває справедливість процесу у цілому».
Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про прийняття кандидатом рішення, яке призвело до серйозного порушення прав людини, може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.
Порушення норм професійної етики
У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо розгляду одноособово або у колегії суддів справ або ухвалення рішень з допущенням порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, констатованих у рішенні Європейського суду з прав людини. Однак, як випливає із висновку Громадської ради доброчесності, суддя у власній декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що винесений суддею обвинувальний вирок щодо громадянина Луценка був предметом розгляду Європейського суду з прав людини у справі «Луценко проти України». Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.
Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про зазначення недостовірних відомостей в документах є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.
-
Біографічна довідка
Освіта:
1989 – Харківський юридичний інститут.
Кар’єра:
2015 – т.ч. – секретар судової палати у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення Апеляційного суду Донецької області у місті Маріуполь;
1998 – т.ч. – суддя Донецького апеляційного суду (до 2018 року – Апеляційного суду Донецької області, раніше – Донецького обласного суду; з 1998 року обраний на посаду судді безстроково);
1992–1998 – суддя Куйбишевського районного суду міста Донецька;
1989-1992 – помічник прокурора Куйбишевського району міста Донецька.
Зв’язки:
Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2013-2017 роки:
- Гришина Марія Геннадіївна (донька) – з 2009 по 2017 працювала помічником судді Апеляційного суду Донецької області.
Офіційні документи щодо кандидата:
Декларація родинних зв’язків за 2011-2015 роки
Декларація родинних зв’язків за 2012-2016 роки
Декларація родинних зв’язків за 2013-2017 роки
Декларація доброчесності 2015 рік
Декларація доброчесності 2016 рік
-
Додаткова інформація
Участь в інших конкурсах:
Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 рр, однак за результатами кваліфікаційного оцінювання набрав 723,25 балів, що не дозволило йому увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.