Гапончук Віктор Васильович

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування –  79,5

Результати практичного завдання –  51,5

Загальний результат іспиту –131

ВИБУВ З КОНКУРСУ

 • Оцінка доброчесності

  Причетність до ухвалення сумнівних рішень

  Як зазначено на порталі “Громадське. Волинь”, суддя Гапончук задовольнив апеляційну скаргу судді Луцького міськрайонного суду Андрія Сівчука на рішення Локачинського районного суду Волинської області щодо визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, а саме – керування у стані алкогольного сп’яніння. Нагадаємо, 2 вересня 2016 року патрульні Луцька зупинили Сівчука, адже той перетнув залізничний переїзд на червоний забороняючий знак. Від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння Сівчук відмовився. Локачинський районний суд після неодноразових спроб викликати Сівчука в судове засідання його не дочекався та визнав Сівчука винним у вчиненні правопорушення і присудив  йому 10 тисяч 200 гривень штрафу й позбавлення права керування автомобілем на рік. Суддя Гапончук постановив скасувати цю постанову і звільнити суддю Андрія Сівчука від покарання, через те, що рішення було прийняте без участі порушника.

  Судове рішення, що викликає у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтовані сумніви у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при прийнятті такого рішення відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду можна зробити оцінку, що кандидат не відповідає критерію непричетності до ухвалення сумнівних рішень.  

  Непрозорість статків

  У декларації за 2017 рік зазначено, що на праві користування з 2013 року у судді перебуває автомобіль MITSUBISHI OUTLANDER 2.0. Проте, у деклараціях за 2013, 2014, 2015 та 2016 роки відомості про це авто відсутні.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду неповнота даних в декларації, наявність суттєвих розбіжностей між відомостями про майно при порівнянні декларацій є індикаторами, які можуть свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.

  Порушення норм професійної етики

  Як повідомляє інтернет-видання «Волинь Online» під час засідання виконавчого комітету міськради Луцька виключили з числа службового житла Апеляційного суду Волинської області двокімнатну квартиру житловою площею 41 кв. м, загальною – 80,5 кв. м, в якій з 2016 року проживає суддя Гапончук Віктор Васильович з сім’єю. Він перебував на квартирному обліку з 2010 року. У такий спосіб унеможливлено передачу вищевказаної квартири іншим суддям, які потребуватимуть службового житла, після звільнення Гапончука з посади судді.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про вказання недостовірних відомостей в декларації родинних зв’язків судді є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  2002 – Волинський державний університет імені Лесі Українки (магістр).

  Кар’єра:

  2018 – т.ч. – суддя Волинського апеляційного суду

  2010 – т.ч. – суддя Апеляційного суду Волинської області (з 2011 року обраний на посаду судді безстроково)

  2006-2010 – суддя Любешівського районного суду Волинської області.

  2000-2006 – юрисконсульт приватних підприємств.

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2013-2017 роки:

  1. Смокович Юлія Петрівна (двоюрідна сестра) – з травня 2015 по грудень 2017 працювала начальником відділу забезпечення державного обвинувачення в департаменті Генеральної прокуратури України, до того з січня 2013 по травень 2015 рік працювала старшим прокурором та начальником відділу у Генеральній прокуратурі України.
  2. Квач Андрій Степанович (двоюрідний брат) – з січня 2013 по листопад 2014 працював депутатом Ківерцівської міської ради Волинської області.

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2012 рік

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

 • Додаткова інформація

  Участь в інших конкурсах:

  Брав участь в конкурсі на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 рр., однак за результатами анонімного письмового тестування отримав менший за допустимий бал (72,75 балів).

   

  Інша інформація:

  1) За даними веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 24 квітня 2018 року Комісія ухвалила рішення про відповідність Гапончука займаній посаді судді.

  2) Як повідомляє інтернет-видання “Волинь-нова”, в 2009 році суддя Гапончук виправдав сільського голову села Люб’язь Любешівського району, якого правоохоронці обвинувачували у хабарництві.

  3) Як повідомляє регіональний партнер Громадського телебачення «Громадське.Волинь» деякі рішення Віктора Гапончука теж пов’язані зі «справами Майдану». Зокрема, будучи суддею він виносив рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання для активістів Євромайдану, зокрема, Майї Москвич і Миколи Собуцького.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу