Черниш (Величко) Тетяна Олександрівна

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування – 78,75

Результати практичного завдання – 65

Загальний результат іспиту – 143,75

ВИБУЛА ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПЕЦЗАСІДАННЯ

 • Оцінка доброчесності

  Причетність до порушення прав людини

  У 2014 році Тетяна Черниш постановила ухвалу про залишення без розгляду позовної заяви Єфіменка Д.Д. про визнання права власності на будинок, яку мотивувала тим, що позивач та представник, будкчи належно повідомлені, не з’явилися в судові засідання. Згодом, Апеляційним судом Черкаської області було встановлено, що ні позивач, ні його представник не були належним чином повідомлені про судові засідання, а в матеріалах справи були відсутні докази про отримання ними повісток про призначення засідання, на підставі чого дану ухвалу було скасовано. Громадська рада доброчесності зазначає, що  внаслідок такого рішення судді справа не розглядалася понад 2 роки.

  За даними з офіційного сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів та інформації Громадської ради доброчесності, у 2015 році суддя також притягувалася до дисциплінарної відповідальності за порушення правил повідомлення учасників процесу про засідання.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про ознаки порушень прав учасників судового розгляду є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію непричетності до порушення прав людини.

   

  Порушення норм професійної етики

  У 2017 році рішенням Уманського міськрайонного суду Черкаської області Тетяні Черниш було надано дозвіл на виїзд з малолітнім сином за кордон без згоди та супроводу батька дитини. Чинне на момент розгляду справи законодавство передбачало, що підсудність цивільної справи, у якій стороною є суддя, визначається ухвалою суду вищої інстанції. Тобто, Уманський міськрайонний суд не мав права розглядати цю справу, адже Тетяна Черниш є суддею цього суду. Громадська рада доброчесності у висновку зазначає, що Тетяні Черниш та суддям, які розглядали справу, повинні були бути відомі дані процесуальні норми. Враховуючи те, що справа не була передана до апеляційного суду для вирішення підсудності та була розглянута у скорочені строки, Громадська рада доброчесності вказує на ймовірне використання статусу судді задля сприятливого вирішення справи.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про поведінку, яка не відповідає статусу судді, є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  2002 – Національна академія внутрішніх справ.

   

  Кар’єра:

  квітень 2018 – директор-розпорядник ФОП Мєроньчук Л.В.;

  2012 – 2018 – суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області;

  2006 – 2012 – помічник судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області;

  2002 – 2006 – працювала на різних посадах (оперуповноважений, слідчий) в ОВС УМВС в Черкаській області;

   

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2013-2017 роки:

  1. Черниш Сергій Олександрович (брат) – співробітник Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки;
  2. Черниш Валерія Вікторівна (невістка) – провідний спеціаліст Центру міжнародного співробітництва Служби безпеки України;

   

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

  Висновок Громадської ради доброчесності “Про невідповідність судді Черниш Тетяни Олександрівни
  критеріям доброчесності та професійної етики”

  Рішення Вищої ради правосуддя “Про звільнення Черниш Т.О. з посади судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області за власним бажанням”

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу