Бурда Петро Олексійович

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування – 78

Результати практичного завдання – 78

Загальний результат іспиту – 156

ВИБУВ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПЕЦЗАСІДАННЯ

 • Оцінка доброчесності

  Непрозорість статків

  Відповідно до інформації, що міститься у висновку Громадської ради доброчесності, у електронних майнових деклараціях за 2015 та 2016 рік суддя зазначив, що на праві власності його дружині належить незавершене будівництво. Проте, відповідна інформація відсутня у паперовій майновій декларації судді за 2015 рік.

  Окрім того, Громадська рада доброчесності обгрунтовано припускає, що будинок було розташовано на відповідній земельній ділянці ще у 2008 році та його зовнішній вигляд не змінювався. Однак, Громадська рада доброчесності зазначає, що право власності на цю земельну ділянку виникло у 2015 році на підставі відповідно рішення органу місцевого самоврядування у 2010 році. З цього випливає припущення, що суддя та його родина користувалися земельною ділянкою без належного оформлення.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого Антикорупційного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про ознаки приховування статків родичів є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.

   

  Неетична поведінка

  1) Як зазначається у висновку Громадської ради доброчесності, у анкеті, що міститься у досьє судді, суддя Бурда вказав, що він не притягався до дисциплінарної відповідальності. Проте, Громадською радою доброчесності було встановлено, що у 2007 році Вища рада юстиції внесла подання до Верховної Ради України про звільнення Бурди П.О. з посади судді Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області за порушення присяги судді. Постановою Верховної ради суддю було звільнено з посади, проте, у 2012 дане звільнення було скасовано, а суддю поновлено на посаді. На думку Громадської ради доброчесності, дії судді, який не вказав про зазначений факт ні в анкеті, ні в декларації доброчесності, не можна вважати бездоганними та такими, що спрямовані на зміцнення віри громадян у чесність суду.

  2) Відповідно до висновку Громадської ради доброчесності та даних досьє Бурди П.О. у період з 2008 по 2012 роки судді було видано принаймні 6 довіреностей від різних осіб на представництво інтересів у суді та 16 довіреностей, зміст яких невідомий. Проте, як зазначається у висновку, у анкеті, що міститься в досьє, він вказав, що не здійснював жодної іншої діяльності, крім роботи судді. З урахуванням наведених фактів, на думку ГРД, дане  твердження є сумнівним.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про можливі неповні або недостовірні відомості у документах, які заповнюються суддею, є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  1981 – Донецький державний університет.

   

  Кар’єра:

  2012 – т.ч. – суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області.

  2007 – звільнений з посади судді місцевого Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області у зв’язку з порушенням присяги судді.

  1992-2007 – суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області (1998 – обраний головою суду; 2003 – обраний безстроково).

  1987-1992 – юрист на підприємствах.

  1987-1988 – слідчий прокуратури П’ятихатського району Дніпропетровської області.

   

  Зв’язки:

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2005 рік

  Декларація за 2006 рік

  Декларація за 2007 рік

  Декларація за 2011 рік

  Декларація за 2012 рік

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

  Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Бурди Петра Олексійовича критеріям доброчесності та професійної етики.

 • Додаткова інформація

  Резонансні справи

  За інформацією Громадсько-політичної газети Петропалівського району 28 березня 2005 року суддя нібито визнав недійсними результати голосування 13 березня 2005 року по виборчому округу №9, як і постанову районної територіальної виборчої комісії про реєстрацію депутатом районної ради Сергія  Павленка.

  Участь в інших конкурсах:

  Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 рр, однак  вибув з конкурсу за результатами співбесіди.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу