Бринцев Олексій Васильович

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування – 81,75

Результати практичного завдання – 83,5

Загальний результат іспиту – 165,25

Остаточний результат – 723,25

ВИБУВ З КОНКУРСУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПІДСУМКОВОГО РЕЙТИНГУ

 

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата Бринцева О.В. на посаду судді Верховного Суду

 • Оцінка доброчесності

  Непрозорість статків

  Громадська рада доброчесності у своєму висновку звернула увагу, що кандидат у 2015 році задекларував дані про великі статки, а саме дві земельні ділянки площею 1826 кв. м. у с. Лісне Дергачівського р-ну Харківської обл. та 1000 кв.м. у м. Севастополь; житловий будинок площею 51,50 кв. м; 4 квартири у м. Харків, офісне приміщення, нежитлові будівлі, 2 гаражі: автомобілі Nissan Murano (432 900 грн.) та Mitsubishi Lancer (142 905 грн.), а також значні суми готівкових коштів. У той же час кандидат тривалий час працював на посадах, пов’язаних з виконанням функцій держави.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду наявність інформації з достовірних відкритих джерел про ознаки сумнівності джерел походження майна є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.

   

  Порушення норм професійної етики

  Громадською радою доброчесності було встановлено, що у декларації родинних зв’язків, поданій Бринцевим за 2011-2015 роки не було зазначено інформацію про його сестру, її чоловіка та брата чоловіка, що працюють в прокуратурі Харківської області.

  Законодавство зобов’язує вказувати у декларації родинних зв’язків родичів, що є або протягом останніх п’яти років обіймали посади в органах прокуратури. Таким чином Бринцевим були подані недостовірні відомості в декларації родинних зв’язків.

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду зазначення неповних відомостей в декларації родинних зв’язків є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  1997 – Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого.

  Кар’єра:

  2014 – т.ч. – старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України;

  2008 – т.ч. – суддя Господарського суду Харківської області (у 2013 обраний на посаду судді безстроково);

  2015-2017 – заступник голови Господарського суду Харківської області;

  2000-2017 – працював на різних посадах у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (доцент кафедри, асистент кафедри);

  1996-2000 – працював на різних посадах у Закритому акціонерному товаристві “Інюрполіс” (президент, начальник відділу, юрисконсульт).

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2013-2017 роки:

  1. Бринцев Василь Дмитрович (батько) – з 2006 по 2015 рік був суддею Конституційного Суду України.
  2. Маслій Олена Василівна (сестра) – з 2012 року працює прокурором Куп’янської міжрайонної прокуратури Харківської області.
  3. Маслій Денис Костянтинович (зять) – з 2016 року працює заступником начальника управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області.

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

  Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Бринцева Олексія Васильовича критеріям доброчесності та професійної етики
  Ухвала Вищої ради правосуддя про залишення без розгляду подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на обрання Бринцева О.В. на посаду судді Харківського апеляційного господарського суду безстроково

 • Додаткова інформація

  Участь в інших конкурсах:

  Брав участь у конкурсі на зайняття посади судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у 2016-2017 рр, однак за результатами кваліфікаційного оцінювання набрав 680 балів, що не дозволило йому увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

  Інша інформація:

  1. Згідно з висновком Громадської ради доброчесності, Бринцев О.В. неодноразово перетинав державний кордон з РФ в період з 2014 по 2016 рік.  
  2. У 2002 році захистив кандидатську дисертацію у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого.
  3. За інформацією з сайту “Цензор.нет” батько судді – колишній заступник Голови Конституційного Суду України (2007-2010 рр.), екс-голова Апеляційного суду Харківської області Бринцев Василь Дмитрович, входив до списку осіб, котрим заборонено в’їзд до країн Європи та США (за інформацією з сайту “Цензор.нет”). Василь Дмитрович склав повноваження судді Конституційного Суду у 2015 році. Він був одним із суддів КС, які в 2010 році прийняли рішення скасувати Конституцію 2004 року і наділили Януковича незаконними повноваженнями.
Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу