Білоус Інна Олександрівна

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування – 75

Результати практичного завдання – 71,5

Загальний результат іспиту – 146,5

Остаточний результат – 715,5

 • Оцінка доброчесності

  Причетність до ухвалення сумнівних рішень

  Згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Білоус входила до складу колегії суддів, яка 10 грудня 2013 року ухвалила постанову про обмеження права на мирні зібрання Тернопільській обласній організації політичної партії «За Україну», Тернопільській обласній організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Тернопільській обласній організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Тернопільській обласній організації партії «УДАР Віталія Кличка» та іншим суб’єктам у частині місця їх проведення шляхом заборони у період з 10 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року проводити зібрання за місцезнаходженням ряду державних установ м. Тернополя.

  У подальшому вищевказану постанову було скасовано Львівським апеляційним адміністративним судом, який констатував відсутність належних доказів створення реальної небезпеки заворушень та злочинів, що мало би бути підставою для обмеження права на мирні зібрання, а також вказав на незаконність такого обмеження щодо невизначеного кола осіб.   

  Вища рада юстиції відмовила у відкритті дисциплінарної справи відносно судді. Серед підстав було зазначено, що зазначена постанова вже була предметом перевірки Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, яка дійшла висновку про відсутність підстав для дисциплінарної відповідальності.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду України інформація з достовірних відкритих джерел про прийняття кандидатом рішення про заборону мирних зібрань за наявності обґрунтованих сумнівів у дотриманні загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності під час судового розгляду є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію непричетності до ухвалення сумнівних рішень.

   

  Непрозорість статків

  Згідно із декларацією за 2015 рік суддя  у 2014 році набула право користування квартирою площею 71,4  кв.м. Однак, у декларації за 2014 рік відомості про вказане майно відсутні.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду України наявність інформації з достовірних відкритих джерел про суттєві розбіжності між відомостями про майно при порівнянні декларацій є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію відповідності стилю життя задекларованим доходам та прозорості статків.

   

  Неетична поведінка

  1) У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про обмеження прав громадян на проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій в Україні у період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”.

  Однак, суддя Білоус у власній декларації доброчесності за 2016 рік вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що рішенням Вищої ради юстиції встановлено, що суддя входила до складу колегії суддів, які 10 грудня 2013 року ухвалила постанову про обмеження мирного зібрання.Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

   

  2) У декларації родинних зв’язків за 2013-2017 роки, суддя Білоус І.О. не вказала свого чоловіка – Білоуса Руслана Тарасовича, який працює на посаді дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції патрульної поліції Тернопільського відділу поліції.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду України наявність інформації про неповноту відомостей у декларації доброчесності та декларації родинних зв’язків є індикатором, який може свідчити про порушення кандидатом критерію дотримання норм професійної етики.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  2005 – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

   

  Кар’єра:

  2012 – т.ч. – суддя Тернопільського окружного адміністративного суду;

  2008 – 2013 – працювала на різних посадах (помічник судді, радник голови суду, головний спеціаліст, начальник відділу) в Харківському окружному адміністративному суді;

  1998 – 2008 – працювала на посадах консультанта, помічника судді в Чугуївському міському суді Харківської області;

  1995 – 1998 – працювала на посадах секретаря судового засідання, консультанта суду в Куп’янському міському суді Харківської області.

   

  Зв’язки:

  Білоус Руслан Тарасович (чоловік судді) – працює на посаді дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції патрульної поліції Тернопільського відділу поліції.

   

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2012 рік

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2014 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків за 2013-2017 роки

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

 • Додаткова інформація

  Як вказано на офіційному сайті Судової влади України суддею-спікером згідно з рішенням зборів суддів № 3 від 21 серпня 2018 року обрано суддю Тернопільського окружного адміністративного суду  Білоус Інну Олександрівну.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу