Беспалов Олександр Олександрович

Інформація щодо участі кандидата у конкурсі

Проміжні результати:

Результати анонімного письмового тестування –  71,25

Результати практичного завдання –  57,5

Загальний результат іспиту –  128,75

ВИБУВ З КОНКУРСУ

 • Оцінка доброчесності

  Причетність до ухвалення сумнівних рішень

  1) Згідно з інформацією, викладеною у пояснювальній записці до проекту Постанови Верховної Ради України “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”, суддя Беспалов О.О. був у складі колегії, яка задовольнила апеляційну скаргу представника Партії Регіонів та  визнала неправомірними дії дільничної виборчої комісії щодо недопущення офіційного спостерігача у приміщення для голосування на виборах народних депутатів України у 2012 році в одномандатному виборчому окрузі №94.

   

  Як зазначено у пояснювальній записці, рішення суду стало підставою для скасування голосування 2141 громадян, які здійснили своє волевиявлення на виборах народних депутатів в одномандатному виборчому окрузі №94.

   

  Згідно зі звітом Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ, у виборчому окрузі 94 (Київська область) ОВК скасувала результати голосування на 27 виборчих дільницях, на яких було віддано загалом 31 205 голосів у загальнодержавному та одномандатному виборчому округах. Підставою для скасування результатів голосування на кожній з цих виборчих дільниць було обмеження прав спостерігачів кандидата від Партії регіонів під час підрахунку голосів. У результаті цього кандидат від Об’єднаної опозиції – “Батьківщини” втратив близько 6 500 голосів, першу позицію у виборчому окрузі на користь кандидата від Партії регіонів.

   

  Як зазначає Громадська організація “Опора”, такий результат став можливим через дії політично заангажованих ОВК, неправомірне втручання правоохоронних органів та суперечливі рішення судів.

   

  За наслідком скасування результатів голосування з боку ОВК на підставі численних рішень судів про нібито недопущення офіційних спостерігачів у приміщення для голосування  Центральною виборчою комісією було прийнято постанову, якою встановлено неможливість достовірного встановлення результатів волевиявлення виборців у частині обрання народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 94.

   

  2) Згідно з рішенням дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Беспалов був у складі колегії, яка вирішила залишити без змін рішення суду першої інстанції щодо обмеження права на мирне зібрання Чернігівській обласній організації політичної партії “Демократичний Альянс” та іншим суб’єктам встановлювати малі архітектурні форми (намети, кіоски, навіси, у тому числі тимчасові та пересувні), використовувати звуко- та кіно- відтворюючу апаратуру з 23 листопада 2013 року по 7 січня 2014 року у центрі міста Чернігова. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23 березня 2016 року це рішення було скасоване, а справа направлена на новий розгляд до суду першої інстанції.

   

  Рішенням дисциплінарної палати встановлено, що при розгляді зазначеної справи суддя допустив порушення норм процесуального права, які свідчать про наявність в його діях ознак дисциплінарного проступку, однак, у зв’язку із закінченням строку для притягнення до дисциплінарної відповідальності,  у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Беспалова було відмовлено.

   

  Відповідно до методології перевірки доброчесності кандидатів на посади суддів Верховного Суду виникнення у стороннього поінформованого спостерігача обгрунтованих сумнівів у дотриманні суддею принципів справедливості, об’єктивності та неупередженості при прийнятті суспільно важливого судового рішення може свідчити про порушення кандидатом критерію щодо непричетності до ухвалення сумнівних рішень.

 • Біографічна довідка

  Освіта:

  1998 – Київський університет імені Тараса Шевченка.

   

  Кар’єра:

  2018 – т.ч. – суддя  Шостого апеляційного адміністративного суду;

  2010-2018 –  суддя Київського апеляційного адміністративного суду;

  2002-2010 – суддя Дніпровського районного суду міста Києва (з 2008 року обраний на посаду судді безстроково);

  січень-жовтень 2002 – консультант Шевченківського районного суду міста Києва.

  червень-грудень 2001 – стажист нотаріуса Дев’ятої Київської державної нотаріальної контори поза штатом за контрактом;

  2000-2001 – старший консультант відділу по зв’язках з органами внутрішніх справ, Служби безпеки. Держдепартаментом з питань виконання покарань і прокуратурою управління з питань зв’язків з правоохоронними органами Головного державно-правового управління в Адміністрації Президента України;

  1998-2000 – старший консультант відділу правового аналізу та експертизи нормативних актів Головного державно-правового управління в Адміністрації Президента України;

  вересень-листопад 1991 – судовий виконавець Радянського районного народного суду міста Києва.

  Зв’язки:

  Згідно з декларацією родинних зв’язків кандидата за 2013-2017 роки:

  1. Ганчук Зінаїда Миколаївна (мати судді) – з 1995 по 2015 працювала нотаріусом в Київському нотаріальному окрузі;
  2. Радіонова Людмила Іванівна (теща судді) – з 1994 року працює адвокатом;
  3. Ганчук Юлія Ярославівна (сестра судді) – з 2000 року працює приватним нотаріусом в Київському нотаріальному окрузі;
  4. Сидоренко Павло Миколайович (двоюрідний брат) – з 2015 року працює секретарем судового засідання у Дніпровському районному суді м. Києва. До цього працював у 2015 році секретарем Шевченківського районного суду м. Києва та  в 2014-2015 секретарем Дніпровського районного суду м. Києва.

   

  Офіційні документи щодо кандидата:

  Досьє

  Декларація за 2013 рік

  Декларація за 2015 рік

  Декларація за 2016 рік

  Декларація за 2017 рік

  Декларація родинних зв’язків судді за 2010-2015 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

  Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

  Декларація доброчесності 2015 рік

  Декларація доброчесності 2016 рік

  Декларація доброчесності 2017 рік

  Ухвала Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя “Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно  суддів Київського апеляційного адміністративного суду Беспалова О.О., Грибан І.О., Губської О.А.”

 • Додаткова інформація

  Інша інформація:

  1) У 2018 році захистив кандидатську дисертацію у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

   

  2) За даними офіційного веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 21 квітня 2016 року Комісія ухвалила рішення про відповідність Беспалова О.О. займаній посаді судді.

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу