Алєєва Інна Вячеславівна

ВИБУЛА З КОНКУРСУ

за результатами співбесіди

НЕГАТИВНИЙ ВИСНОВОК ГРД

Результати анонімного письмового тестування -  68,25 балів

Результати практичного завдання - 78,5 балів

Загальний результат іспиту - 176,45 балів

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Вищого господарського суду України з 2011 року.

Досьє кандидата.

Сумнівні рішення

Відповідно до реєстру судових рішень суддя Алєєва І.В. була головуючою у складі колегії суддів, які у жовтні 2015 року відмовились визнати незаконною передачу 2 гектарів землі у Харкові житлово-будівельному кооперативу «Бархани». За інформацією із веб-сайту «Наші гроші» ЖБК «Бархани» було створено в кінці січня 2010 року, за місяць до того, як міськрада передала йому земельні ділянки. Один із засновників ЖБК був бізнес-партнером Даніїла Прівалова, сина мера Харкова Генадія Кернеса.

Відповідно до реєстру судових рішень суддя Алєєва І.В. була у складі колегії суддів, які у серпні 2016 року передали на новий розгляд справу щодо незаконності безоплатної передачі ОКЖК «Котміст» майже 74,69 га землі для житлової забудови на 21-му км Столичного шосе у Голосіївському районі м. Києва. При цьому були скасовані рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими було підтверджено незаконність такої передачі. За інформацією із веб-сайту «Наші гроші» та веб-сайту Генеральної прокуратури України вказану землю фактично виділено під маєток Юрія Іванющенка, відомий як «Межигір’я-2», незважаючи на те, що більша частина земельних ділянок відноситься до земель природно-заповідного фонду – заказника «Жуків острів».

Статки

У 2013 році Алєєва задекларувала 1,5 млн доходів, з яких 1 млн 300 тис. – 2 кредити. У 2014 році суддя задекларувала вже понад 2 млн грн доходів. Цього разу 1 918 800 грн суддя вписала в колонку “подарунки, призи, виграші” (договір дарування квартири).

За даними інтернет-порталу “Первая инстанция” суддя посідає 3-тє місце у рейтингу суддів ВГСУ, які мають найдорожчі авто, вартість трьох авто її родини становить 80 тис. доларів.

Рішення  ГРД

За результатами розгляду справи кандидата Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики.Основні причини висновку про невідповідність - порушення принципу незалежності судді; невідповідність статків та витрат задекларованим доходам та недоброчесна приватизація службового житла.

 

Завантажити довідку Методологія підготовки матеріалу