Заборона зібрань, фальсифікації на виборах, російське громадянство. Аналіз суддів Київського окружного адміністративного суду та Господарського суду Київської області

ЧЕСНО.Фільтруй суд!, формуючи базу профайлів усіх суддів України, проаналізував служителів Феміди Київського окружного адміністративного суду та Господарського суду Київської області. Всього у цих двох судах працює понад 52 судді: 22 у окружному адміністративному суді столиці та ще 30 у Господарському суді області.

Із 22 суддів Київського окружного адміністративного суду14 (64%) порушили критерії доброчесності Руху ЧЕСНО, зокрема ухвалювали політичні рішення. Із 30 суддів Господарського суду Київської області недоброчесними є четверо (13%).

Відзначилися своїм рішенням із заборони мирних зібрань судді Київського окружного адміністративного суду Лапій Сергій Миколайович, Леонтович Андрій Миколайович,  Панова Ганна Валеріївна, Василенко Галина Юріївна, Журавель Валерій Олександрович, Балаклицький Андрій Іванович, Брагіна Олександра Євгеніївна.

У дружини судді Басая Олега Вікторовича зафіксовані непрозорі статки. Так, за 2015 рік її офіційний дохід склав 28 млн грн. Хоча у 2013 та 2014 роках таких значних доходів у дружини не було. Більше того, сумісно суддя Басай та члени його родини тримають більше 12 млн грн готівки. На банківському рахунку його дружини знаходиться близько 17 млн грн.

Цікавими є місця проживання судді  Лиски Ігора Григорович. Точніше, невідомо, чи взагалі проживає він чи його родина у будь-яких жилих приміщеннях. Адже у своїх декларації він не вказав ніякої нерухомості. Водночас, він зобов’язаний декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування.

Також у Київському окружному адміністративному суді ухвалені сумнівні рішення, пов’язані з фальсифікацією виборів народних депутатів. Судді Колеснікова Ірина, Олег Головенко та Панченко Наталія Дмитрівна були у складі колегії, яка 9 листопада 2012 року ухвалила постанову, якою було відмовлено у задоволенні позову ВО «Батьківщина» про визнання протиправним та скасування постанови ОВК № 94 про визнання недійсним голосування на 26 дільницях.

Унікальною є ситуація судді Господарського суду Київської області Чонгової Світлани. За інформацією сайту “Наші гроші”, суддя Чонгова у 2015 році отримала російський паспорт. Про це “Нашим грошам” стало відомо з сайту Федеральної податкової служби Російської Федерації. Закон України “Про статус суддів” засвідчує те, що на  посаду судді може бути рекомендований лише громадянин України.

Суддя цього ж суду Щоткін Олег ухвалив рішення про відмову у визнанні недійсним договору між Приватним акціонернім товариством «Пласт» та «Державним акціонерним товариством «Чорноморнафтогаз», яким було передане газове родовище на території Херсонської області ПрАТ «Пласт». Вищий господарський суд України ухвалив постанову, якою скасував зазначене рішення як незаконне.

Також у Господарського суду Київської області є кілька суддів, які надають неповні відомості у деклараціях щодо власного майна. Це судді Бабкіна Вікторія Миколаївна,  Наріжний Сергій Юрійович

Із профайлами усіх суддів двох вищевказаних судів можна ознайомитися у розділі Профайли суддів, або за лінками:

Судді Київського окружного адміністративного суду

Судді Господарського суду Київської області