ВККС відсторонила від посади ще 4 одіозних суддів

На засіданні 28 липня ВККС знову відсторонила від посади строком на 2 місяці суддю Господарського суду міста Києва Пригунову Аллу Борисівну, яку підозрюють у корупції. Кримінальне провадження за підозрою у вимаганні та отриманні хабара проти судді відкрили ще у серпні 2014, проте лише у 2015 році Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила Пригунову. Однак  згодом служителька Феміди продовжила чинити правосуддя. Незважаючи на відстронення Пригунової, поки немає жодних гарантій, що вона не повернеться у суддівське крісло. Так, як писав раніше ЧЕСНО, справу за обвинуваченням Пригунової розглядає Шевченківський районний суд м. Києва, і у цьому ж судді працює дружина одного із обвинувачених – суддя Інна Романишена.

Також було відсторонено на місяць ще трьох  суддів:

  • Вовка Сергія Володимировича – від посади судді Печерського районного суду міста Києва;
  • Волкову Світлану Яківну – від посади судді Печерського районного суду міста Києва;
  • Вознюка Сергія Михайловича – від посади судді та голови Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

Світлана Волкова є фігурантом гучного кримінального провадження. Прокуратура інкримінує їй винесення завідомо неправосудного рішення (ст. 375 Кримінального кодексу України). Неправосудним на думку обвинувачення є звільнення під домашній арешт беркутівця Дмитра Садовника, фігуранта справи щодо розстрілу майданівців. Згодом після свого звільнення Садовник зник. Наразі Шевченківський районний суд вирішує, чи карати Світлану Волкову за таке рішення. ЧЕСНО взяв на контроль справу Світлани Волкової та пильно стежить за перебігом справи.  Про інших суддів, які відпускали негідників можна дізнатись тут.

Примітно, що Верховна Рада України ще у 2007 звільнила Світлану Волкову за порушення присяги. Однак, інформації про те, як служительці Феміди вдалося поновитись на посаді, у відкритих джерелах немає.

Як і Світлана Волкова, суддя Сергій Вовк також є фігурантом кримінального провадження за ст. 375 Кримінального кодексу України. 4 березня 2015 року Верховна Рада України надала згоду на його затримання та арешт. Суддя Сергій Вовк відзначився своїми “політичними” рішеннями. Так, саме він у 2012 році засудив теперішнього Генпрокурора Юрія Луценка до 4 років позбавлення волі. Крім того, як повідомляють ЗМІ, Сергій Вовк раніше теж вже був у статусі обвинуваченого: у 2009 році прокуратура Києва нібито порушила проти Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Чим закінчилась ця справа наразі невідомо. Хоча Вища кваліфікаційна комісія суддів 4 квітня 2015 року відсторонила суддю Вовка від роботи, але на початку лютого 2016 року він повернувся на роботу через закінчення строку, на який його було відсторонено. Уже 4 квітня цього року суддя Вовк встиг ухвалити нове сумнівне, на думку ЗМІ, рішення – відпустив під заставу раніше судимого іноземця, затриманого напередодні за напад на бізнесмена. Того ж таки дня суддю знову відсторонили від роботи на 2 місяці.

Також було продовжено відсторонення судді Вознюка Сергія Михайловича, який достроково відпустив колишнього народного депутата Віктора Лозинського, засудженого за вбивство. Прокуратура відкрила за цим фактом кримінальне провадження. Крім цього, Сргій Вознюк ухвалив резонансне рішення щодо активіста Автомайдану. Попри те, що рішення проти майданівців є одним із люстраційних критеріїв, суддя залишився на посаді і уник навіть дисциплінарної відповідальності. Про те, як склалася доля інших суддів Майдану, за посиланням.