Розслідування та суди над суддями: вересень-2020

Команда кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! продовжує традицію оглядів корупційних справ за ймовірної участі служителів Феміди. Наразі представляємо дані за вересень 2020 року.

У вересні, за даними Національного антикорупційного бюро України, під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не було обвинувальних актів, проте повідомлено про підозру одній особі, яка на момент ймовірного вчинення кримінального правопорушення обіймала посаду судді. Таку інформацію ми отримали у відповідь на запит до Національного антикорупційного бюро України. 

Відповідно до аналізу даних з відкритих джерел, такою підозрюваною ймовірно є голова Харківського окружного адміністративного суду Ольга Панченко, яку, за даними детективів Національного антикорупційного бюро України, викрили на отриманні неправомірної вигоди.

Що ж до відсторонення суддів у інших справах, то за даними офіційного веб-сайту Вищої ради правосуддя, у вересні 2020 року ВРП не розглядала клопотання Генерального прокурора України про відсторонення суддів за ймовірне вчинення кримінальних правопорушень у сфері корупції. 

Коротка довідка 

відносно судді, якій було повідомлено про підозру у вересні 2020 року

  1. Панченко Ольга Володимирівна 

голова Харківського окружного адміністративного суду

За інформацією з офіційного веб-сайту Національного антикорупційного бюро України, детективи НАБУ спільно зі співробітниками CБУ та прокурорами САП викрили голову Харківського окружного адміністративного суду після передачі нею неправомірної вигоди (розміром 3 тис. дол.) іншому судді цього ж суду. Слідство встановило, що Ольга Панченко ймовірно здійснювала тиск на одного з підлеглих, аби той ухвалив рішення в адміністративній справі щодо земельного питання на користь комерційної компанії.

22 вересня 2020 року судді Панченко повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). 

13 жовтня 2020 року Вища рада правосуддя задовольнила клопотання в.о. Генерального прокурора України про тимчасове, до 22 листопада 2020 року, відсторонення судді Панченко від здійснення правосуддя через притягнення до кримінальної відповідальності.