Розслідування та суди над суддями: січень 2020-го

Команда ЧЕСНО.Фільтруй суд! продовжує інформувати про обвинувальні акти стосовно суддів, яких звинувачують у корупції, а також суддів, яких відсторонила від здійснення правосуддя Вища рада правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної  відповідальності. Січень не став винятком у цьому напрямі діяльності.

У січні 2020 року Національне антикорупційне бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомило про підозру одному судді, проте обвинувальні акти стосовно суддів не направлялися до суду.  

Зазначену інформацію ми отримали від Національного антикорупційного бюро України у відповідь на запит. 

За даними слідства, у деклараціях за 2016, 2017 та 2018 роки вже колишня суддя не вказала фінансові зобов’язання, що виникли у неї внаслідок отримання позики. Зокрема, підозрювана у декларації за 2016 і 2017 роки не зазначила відомості на загальну суму понад 669 тис. грн, у декларації за 2018 рік – на понад 659 тис. грн.

У відкритих джерелах немає інформації про ініціали судді, якій повідомлено про підозру. Проте, аналізуючи інформацію на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя, ми визначили, що у серпні 2019 року була звільнена у відставку суддя Вишгородського районного суду Київської області Людмила Толкачова.

Окрім того, як повідомляло раніше НАЗК на власному сайті, за результатами перевірки декларації Людмили Толкачової за 2017 рік  встановлено, що суддя не відобразила відомості стосовно наявності житлових будинків, які належать дочці та зятю. А також зазначила недостовірні відомості про розмір їхніх доходів та власних фінансових зобов’язань, які виникли внаслідок неповернення коштів, отриманих як позика від третьої особи. 

Кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! і надалі стежитиме за перебігом розслідувань та судових справ над суддями.