Розслідування та суди над суддями: листопад 2020

Команда кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! традиційно пропонує громадськості щомісячний огляд корупційних справ за ймовірної участі суддів. На черзі – листопад 2020 року.

Отож, за даними Національного антикорупційного бюро України, під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в листопаді не було ані обвинувальних актів, ані підозр особам, які на момент ймовірного вчинення кримінального правопорушення у сфері корупції займали посаду судді. Таку інформацію ми отримали у відповідь на запит до Національного антикорупційного бюро України. 

Крім того, за даними офіційного веб-сайту Вищої ради правосуддя, у листопаді 2020 року ВРП не розглядала клопотання Генерального прокурора України про відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку із вчиненням кримінального правопорушення. 

Окремо нагадаємо, що в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! ми досліджуємо усі справи, які направлено до суду Національне антикорупційне бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо корупційних злочинів за участі суддів. Результатом такого дослідження стала інтерактивна база, що містить актуальну інформацію щодо суддівських справ, про які ми інформували у попередніх дайджестах.