Розслідування та суди над суддями: вересень 2019-го

Від першого дайджесту на тему “суди над суддями”, яким займається команда ЧЕСНО. Фільтруй суд!, – минув рік. Такі публікації стали новим напрямом аналітичної роботи, адже щомісяця ми інформували суспільство про хід розслідування кримінальних проваджень, у яких підозрюваними є служителі Феміди. Незважаючи на те, що судова реформа залишається пріоритетною реформою у порядку денному в Україні, на жаль, але для самої судової системи досі відомі випадки, за яких судді фігурують у кримінальних провадженнях у сфері корупції.

Хоча, дайджест за вересень 2019 року показує, що місяць відбувся без підозр та обвинувальних актів відносно осіб, які на момент вчинення кримінального правопорушення обіймали посаду судді. Зазначену інформацію нами було отримано від Національного антикорупційного бюро України у відповіді на інформаційний запит.

Ба більше, за даними офіційного веб-сайту Вищої ради правосуддя, у вересні ВРП не розглядала клопотань Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про відсторонення судді, у зв’язку із підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, та відповідно не ухвалювала таких рішень. За рік, ВРП ухвалила 24 рішення про відсторонення суддів за цією підставою, які було висвітлено у наших дайджестах.

Вперше за рік нашого моніторингу упродовж місяця не було жодної нової справи проти суддів-корупціонерів. Водночас, досі немає жодного вироку у 38 справах суддів-корупціонерів. Нагадаємо, що з 5 вересня 2019 року розпочав роботу Вищий антикорупційний суд, якому підсудні такі категорії справ. Він розпочинає розгляд проваджень, які поступово передаються судами загальної юрисдикції за підсудністю.

Команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! і надалі буде моніторити перебіг справ суддів.

В рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! досліджуються усі справи, які направлені до суду Національним антикорупційним бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо корупційних злочинів за участі суддів. Результатом такого дослідження стала інтерактивна база, яка містить актуальну інформацію щодо суддівських справ.