Розслідування та суди над суддями: травень 2019-го

Традиційно продовжуємо інформувати суспільство про суди над суддями. Команда кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! щомісяця підводить підсумки про хід розслідування кримінальних проваджень, у яких підозрюються судді-корупціонери. На цей раз – підсумки за травень місяць.

Національним антикорупційним бюром України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у травні 2019 року не скеровувались до суду обвинувальні акти відносно осіб, які на момент ймовірного вчинення кримінального правопорушення обіймали посаду судді. Таку інформацію було отримано у відповіді від Національного антикорупційного бюро України на наш запит.

Однак, у травні Вища рада правосуддя ухвалила рішення про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, а саме, 23 травня 2019 року Вища рада правосуддя продовжила строк тимчасового відсторонення для судді Тулика Івана Івановича (Рахівський районний суд Закарпатської області), який, за версією слідства, підозрюється у вимаганні від місцевого жителя 10 тис. грн за ухвалення судового рішення на його користь.

 

Коротка довідка відносно судді, якому продовжили строк відсторонення у травні 2019 року

  1. Тулик Іван Іванович, суддя Рахівського районного суду Закарпатської області

За інформацію з офіційного веб-сайту Національного антикорупційного бюро України, 25 березня 2019 року судді Тулику Івану Івановичу, викритому 20 березня на отриманні неправомірної вигоди, повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Як з’ясувало слідство, служитель Феміди нібито вимагав від місцевого жителя 10 тис. грн за ухвалення судового рішення на його користь. Детективи Національного антикорупційного бюро України спільно зі співробітниками Служби Безпеки України викрили суддю в момент отримання неправомірної вигоди.

25 березня 2019 року складено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального Кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), яке того самого дня оголошено та вручено підозрюваному судді.

2 квітня 2019 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 25 травня 2019 року, відсторонила суддю Тулика І.І. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. 25 травня 2019 року Вища рада правосуддя продовжила строк тимчасового відсторонення для судді Тулика І.І., до 23 червня 2019 року.