Розслідування та суди над суддями: грудень 2018-го

У справедливості немає вихідних. 6 грудня 2018 року Національне антикорупційне бюро України спільно з працівниками Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю одного з районних судів м. Маріуполь та його помічника одразу після отримання ними частини неправомірної вигоди.  

Зазначену інформацію було підтверджено у відповіді на наш запит від Національного антикорупційного бюро України.

Підозрюваним виявився Сараєв Ігор Анатолійович з Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області. За версією слідства, служитель Феміди отримав неправомірну вигоду за пособництва свого помічника. Загальна сума отриманої неправомірної вигоди становить 15000 грн. Суддя нібито одержав ці кошти від громадянина за прийняття рішення про закриття провадження у справі про вчинення адміністративного правопорушення: керування транспортним засобом особою, яка перебувала у стані сп’яніння.

14 грудня 2018 року, ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва до судді Сараєва застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 110 460 грн.

Крім того, 26 грудня 2018 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 7 лютого 2019 року, відсторонила Сараєва І.А. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за корупційний злочин.