Розслідування та суди над суддями: червень 2019-го

Незважаючи на спекотні дні літа, ЧЕСНО. Фільтруй суд! продовжує моніторинг кримінальних проваджень у сфері корупції, фігурантами в яких є судді. На черзі – перший місяць літа.

Так, Національним антикорупційним бюром України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у червні 2019 року, як це випливає з відповіді Бюро на наш запит, не скеровувались до суду обвинувальні акти відносно осіб, які на момент ймовірного вчинення кримінального правопорушення обіймали посаду судді. 

Проте, за даними офіційного веб-сайту Вищої ради правосуддя, у червні було тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя суддю Апеляційного суду Черкаської області Пономаренка Володимира, якого, за версією слідства, підозрюють в одержанні 30 тисяч гривень неправомірної вигоди для здійснення впливу на суддів одного з районних судів Черкаської області.

Коротка довідка відносно судді, якого тимчасово відсторонено у червні 2019 року 

  1. Пономаренко Володимир Володимирович, суддя Апеляційного суду Черкаської області 

За версією Національного антикорупційного бюро України, суддя нібито вимагав та отримав кошти в розмірі 30 тис. гривень від місцевого мешканця для впливу на суддів одного з районних судів Черкаської області, аби ті ухвалили позитивні рішення в адміністративних справах в інтересах цієї особи.

Як повідомляє Вища рада правосуддя, судді Пономаренку Володимиру Володимировичу 29 серпня 2018 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

11 вересня 2018 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 29 жовтня 2018 року, відсторонила суддю апеляційного суду Черкаської області Пономаренка Володимира Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. 23 жовтня 2018 року цей строк було продовжено до 27 листопада 2018 року. 

Згодом, 25 червня 2019 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Пономаренка Володимира Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.