Розслідування та суди над суддями: березень 2019-го

У березні поточного року Національним антикорупційним бюром України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не скеровувались до суду обвинувальні акти стосовно суддів.

Зазначену інформацію було отримано у відповіді від Національного антикорупційного бюро України на наш запит.

Незважаючи на відсутність скерованих обвинувальних актів, НАБУ цього місяця збільшило статистику суддів, відносно яких проводиться розслідування. За інформацією з офіційного веб-сайту Національного антикорупційного бюро України, відомо, що 29 березня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП спільно зі співробітниками СБУ викрили на отриманні неправомірної вигоди суддею Малиновського районного суду міста Одеси. Як зазначається на веб-сайті видання “Слово і діло”, таким суддею виявився Целух Анатолій Петрович.

Зазначається, що це вже другий служитель Феміди зазначеного суду, чию протиправну діяльність задокументували детективи НАБУ. Наразі правоохоронці продовжують невідкладні слідчі дії, після чого буде вирішуватися питання повідомлення про підозру. Як встановило слідство, служитель Феміди нібито отримав неправомірну вигоду у розмірі 2500 доларів США за ухвалення рішення на користь громадянина у цивільній справі щодо вирішення житлового спору.

Також Вища рада правосуддя у березні 2019 року ухвалила рішення про тимчасове відсторонення судді Лисюка Олександра Дмитровича (Баришівський районний суд Київської області) від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, якого було викрито на отриманні 2500 дол. США в обмін на ухвалення ним рішення у цивільній справі про забезпечення позову.

Коротка довідка відносно судді, якого було тимчасово відсторонено у березні 2019 року

  1. Лисюк Олександр Дмитрович, колишній голова Баришівського районного суду Київської області

За інформацією з офіційного веб-сайту Національного антикорупційного бюро України, детективи відомства спільно зі співробітниками ГУ СБ України у м. Києві та Київській області 27 вересня 2017 викрили «на гарячому» служителя Феміди під час нібито одержання 2500 дол. США в обмін на ухвалення ним рішення у цивільній справі про забезпечення позову.

Кримінальне провадження було внесено до ЄРДР 15 вересня 2017 року, а 28 вересня 2018 року, за інформацією з офіційної сторінки Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, було направлено для розгляду до суду обвинувальний акт відносно судді. Таким чином, досудове розслідування здійснювалось трохи менше одного року.інформацією з офіційного веб-сайту Судової влади України, кримінальне провадження за обвинуваченням судді Лисюка слухається в Бобровицькому районному суді Чернігівської області у складі суддів: Демченко Людмила Миколаївна (головуюча); Кузюра Валентина Олександрівна та Бойко Валентина Іванівна.

29 вересня 2017 року Вища рада правосуддя надала згоду на утримання судді Баришівського районного суду Київської області Лисюка Олександра Дмитровича під вартою. Також, згідно з даними офіційного веб-сайту Вищої ради правосуддя, 10 жовтня 2017 року було прийнято рішення про тимчасове відсторонення судді до 27 листопада 2017 року. Крім того, 23 листопада 2017 року Вища рада правосуддя продовжила строк тимчасового відсторонення судді до 23 січня 2018 року.

5 березня 2019 року Вища рада правосуддя прийняла рішення про тимчасове відсторонення судді Лисюка Олександра Дмитровича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття вказаного кримінального провадження.